fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 20 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warmińsko-Mazurskie. Ponad 400 osób z personelu medycznego w kwarantannie lub izolacji

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. Ponad 400 osób z personelu medycznego w kwarantannie lub izolacji

Ponad 400 osób z personelu medycznego na Warmii i Mazurach przebywa na kwarantannie lub w izolacji, są to zarówno lekarze, jak i pielęgniarki – podał w środę rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Jak poinformował Guzek, do końca października w regionie przybędzie blisko pół tysiąca łóżek dla pacjentów z COVID. Tym samym do końca października będzie w sumie w różnych szpitalach ponad 800 łóżek dla zakażonych.

Łóżek przybędzie w szpitalach w Piszu, Braniewie, Mrągowie i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Decyzje te zapadają obecnie a liczba miejsc systematycznie rośnie – dodał rzecznik. Wskazał, że w różnych szpitalach na oddziałach zakaźnych będzie w sumie 75 respiratorów.

Wyjaśnił, że te działania są prowadzone zgodnie z zapowiedziami ministerstwa zdrowia, by oddziały zakaźne tworzyć w szpitalach powiatowych. Jak dodał, według danych z wtorku na Warmii i Mazurach na 31 respiratorów zajętych było 14 przez chorych na COVID, a na 528 łóżek dla pacjentów COVID zajętych było 194.

Jak powiedział Guzek, obecnie w regionie ponad 400 osób z personelu medycznego nie może przystąpić do pracy, ponieważ znajduje się albo na kwarantannie albo w izolacji. Chodzi zarówno o lekarzy, jak i pielęgniarki.

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że na Warmii i Mazurach przybyło 348 osób u których zdiagnozowano zakażenie. To największy przyrost w regionie od początku pandemii. Zmarły 4 osoby w wieku od 65 do 90 lat. Najwięcej zakażeń odnotowano w powiecie ełckim -98 oraz szczycieńskim -(41). Jest to związane z ogniskami zakażeń w Domu Pomocy Społecznej Tęczowy Dom w Ełku, gdzie jest 70 osób z COVID oraz szpitalu Pro Medica w Ełku a także w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x