15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Radio Olsztyn przeszło na pracę zdalną – dziennikarze mają studia w domu

OlsztynRadio Olsztyn przeszło na pracę zdalną - dziennikarze mają studia w domu

Radio Olsztyn przeszło w tryb pracy zdalnej – na 78 osób zatrudnionych w rozgłośni 70 pracuje zdalnie – poinformował prezes Radia Olsztyn Leszek Sobański. Niektórzy dziennikarze nadają z domów audycje na żywo.

reklama

Od wielu miesięcy publiczny nadawca Radio Olsztyn nie zaprasza do studia gości, a łączy się z nimi internetowo. Od soboty, kiedy Olsztyn znalazł się w czerwonej strefie, rozgłośnia wprowadziła kolejne obostrzenia dotyczące pracy zdalnej.

“Dziennikarze i prezenterzy pracują z domów. Audycje na żywo prowadzone parami obecnie realizowane są tak, że jedna osoba prowadząca jest w studio, a druga pracuje z domu” – powiedział prezes rozgłośni Leszek Sobański.

reklama

Zdalnie pracuje redakcja internetowa, archiwum, a nawet część administracyjna Radia Olsztyn. Dodatkowo załoga została podzielona na dwie grupy, z których jedna w razie potrzeby może przychodzić do radia w dni parzyste, a druga w nieparzyste.

“Z 78 osób zatrudnionych w Radio Olsztyn już 70 pracuje zdalnie. Zdecydowaliśmy się na taką formę pracy profilaktycznie, nie mamy w rozgłośni przypadku zakażenia koronawirusem. W załodze jest jednak sporo osób, którym niewiele brakuje do emerytury więc musimy o nie dbać” – powiedział Sobański.

reklama

W ocenie prezesa Radia Olsztyn zdalny tryb pracy daje też większą gwarancję zachowania ciągłości nadawanych audycji.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane