fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kolejna ulica w Olsztynie zostanie przemianowana? Jest pomysł radnych

Wiadomości Kolejna ulica w Olsztynie zostanie przemianowana? Jest pomysł radnych

Od miesięcy trwają rozmowy nad zmianą nazwy ul. Obiegowej w Olsztynie. Teraz, radni KO, wysunęli swoją propozycję ulicy do przemianowania.

O planowanych zmianach nazwy ul. Obiegowej na ul. Bitwy Warszawskiej pisaliśmy tutaj: Przemianują ulicę Obiegową w Olsztynie? Już po rozmowach w ratuszuPrzemianują ulicę Obiegową w Olsztynie na „Bitwy Warszawskiej 1920”?.

Ostatecznie, podczas zebrania rady miasta w tej sprawie, nie udało się jednogłośnie przegłosować zmiany. 3 radnych było za, a 3 przeciw. Prezydent Piotr Grzymowicz zapowiedział dalsze działania w tej sprawie i prawdopodobnie temat ul. Obiegowej powróci podczas następnej sesji rady miasta.

Radni z Koalicji Obywatelskiej mają zapatrują się na zmianę nazwy innej ulicy – Artyleryjskiej. Ich propozycja to „ul. Tadeusza Mazowieckiego”. Z propozycją zapoznany został prezydent miasta, który nie widzi przeszkód, by taką zmianę zrealizować. Istotnym argumentem za wprowadzeniem zmiany nazw ulic, ma być brak kosztów przeprowadzenia ich, gdyż nie przynależą do nich żadne zabudowania.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 12

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x