fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Przemianują ulicę Obiegową w Olsztynie? Już po rozmowach w ratuszu

Wiadomości Przemianują ulicę Obiegową w Olsztynie? Już po rozmowach w ratuszu

Na początku tego tygodnia, w Urzędzie Miasta Olsztyna, odbyły się rozmowy co do dalszych losów ul. Obiegowej.

Na poniedziałkowym (28.09) spotkaniu pojawili się: Daniel Kopeć „Media Warmia”, Sławomir Hryniewicz ze stowarzyszenia im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, prof. Małgorzata Suświłło prezes Akademickiego Klubu Obywatelskiego, Władysław Kałudziński ze stowarzyszenia „Pro Patria”, Marcin Poczobutt z Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Aleksander Szczechowicz ze stowarzyszenia „Patria Nostra”. Poza nimi na spotkanie przybył prezydent miasta, Piotr Grzymowicz.

Spotkanie dotyczyło wniosku o zmianę nazwy ul. Obiegowej na Bohaterów Bitwy Warszawskiej. Podkreślana jest rola edukacyjna i patriotyczna zawarta w pomyśle na nową nazwę. Po rozpatrzeniu wniosku przez komisję, nie ogłoszono jednoznacznej decyzji. 3 członków rady było za, a 3 przeciw. W tej sytuacji prezydent zapowiedział powrót do tej sprawy i przyznał, że jest pozytywnie nastawiony do pomysłu zmiany nazwy ul. Obiegowej. Do końca tygodnia ma on podjąć dalsze działania w tej sprawie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Nie lubię 12

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x