fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 25 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szkoły średnie i wyższe przechodzą, w zależności od strefy, na naukę hybrydową lub zdalną

Wiadomości Szkoły średnie i wyższe przechodzą, w zależności od strefy, na naukę hybrydową...

Od 17 października szkoły średnie i wyższe w żółtej strefie przechodzą w tryb nauczania hybrydowego. W strefie czerwonej nauka w tych szkołach będzie się odbywać zdalnie, z wyjątkiem zajęć praktycznych. Bez zmian mają działać przedszkola i szkoły podstawowe.

O zmianach dotyczących szkół poinformowali w czwartek na wspólnej konferencji prasowej: premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef MZ przekazał też uaktualnioną listę powiatów, które od soboty znajdą się w czerwonej strefie. Na liście jest 152 powiatów i miast, w tym 11 miast wojewódzkich. Są to m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Białystok, Łódź, Olsztyn i Rzeszów. Reszta kraju jest objęta żółtą strefą.

W strefie żółtej szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe przechodzą od soboty w tryb nauczania hybrydowego, czyli częściowo nauki stacjonarnej i częściowo zdalnej.

W strefie czerwonej szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe przechodzą w tryb nauki zdalnej, z wyłączeniem zajęć praktycznych. Przedszkola i szkoły podstawowe, bez względu na strefę, mają działać tak, jak do tej pory.

Podczas konferencji minister zdrowia tłumaczył, że ograniczenie zajęć w szkołach pozwoli zmniejszyć liczbę interakcji i ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa. Zaznaczył, że nie chodzi wyłącznie o pobyt dzieci i młodzieży w szkołach, ale też o dojazdy do szkół.

Premier zapytany, czy możliwe jest wprowadzenie w pełni zdalnej nauki w szkołach, w tym w najmłodszych klasach szkół podstawowych, nie wykluczył takiej możliwości.

„Jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa rozważamy wszelkie scenariusze, aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych. Dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy od I do IV, klasy w ogóle szkół podstawowych, na dzień dzisiejszy chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym” – odpowiedział szef rządu.

Wskazał, że nauczanie zdalne nie jest równie efektywne jak nauczanie tradycyjne, w klasie. Jednocześnie zapowiedział odchudzenie podstawy programowej. „Minister edukacji będzie w najbliższym czasie prezentował plany i informacje dotyczące lżejszego programu nauczania” – oświadczył Morawiecki.

Zapytany, czy planowane jest przywrócenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który obowiązywał do 20 września, odpowiedział, że zostanie on przywrócony, „jeśli będzie taka konieczność ze względu na naukę zdalną dla dzieci młodszych”.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

  1. Popieram. Zamknąć powinni wszystkie szkoły!!!!! Jeśli w szkole będzie korona wyjdzmy na ulice!!!! Zero kwarantanny!!!!!! Nie bądźmy wiezniami własnego domu przez popaprany rząd i jego beznadziejne decyzje !!!!!

  2. Przez fajtlape ministra zdrowia moje dziecko po odbyciu kwarantanny wraca do szkoły. Pewnie na kilka dni bo ponownie będzie kwarantanna. Drugi raz napewno nie będę siedzieć na kwarantannie z powodu szkoły!!!!!!! Mam dość tego cennego ministra zdrowia i jego poczynan!!! Jest beznadziejny!!!! Szumowskiemu do pięt nie dorasta!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: