fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 29 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Warmińsko-Mazurskie. Zajętych 119 z 490 łóżek szpitalnych dla pacjentów COVID-19

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. Zajętych 119 z 490 łóżek szpitalnych dla pacjentów COVID-19

Na Warmii i Mazurach zajętych jest 119 ze 490 łóżek szpitalnych dla pacjentów COVID-19. Zajętych jest 9 z 22 respiratorów – podał w środę Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek wyjaśnił, że wzrosła liczba łóżek dla chorych na COVID-19 i respiratorów dla nich.

W szpitalu w Ostródzie, który od początku przyjmuje pacjentów zarażonych koronawirusem jest 168 łóżek, w szpitalu w Elblągu – 69, a w szpitalu miejskim w Olsztynie – 26 łóżek.

Liczba respiratorów zwiększyła się z 12 do 22. Zajętych jest 9 specjalistycznych urządzeń.

Służby wojewody poinformowały w środę, że na Warmii i Mazurach przybyło prawie 200 zakażonych, a 6 osób zmarło. To najwyższy wynik, jeśli chodzi o dzienną liczbę zakażonych i zgonów.

Ognisko koronawirusa wystąpiło w Seminarium Duchownym w Elblągu, gdzie wynik pozytywny na SARS-CoV-2 otrzymało 16 osób. Bp elbląski Jacek Jezierski poinformował, że w związku z rosnącą liczbą zachorowań zawiesza działalność wspólnot i grup działających przy parafiach. Wstrzymano także bierzmowania.

Przypadki zakażeń wystąpiły również w Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie, w którym kwarantanną objęto około 100 podopiecznych i pracowników, i w Szpitalu Miejskim w Olsztynie.

Rzeczniczka Szpitala Miejskiego w Olsztynie Daria Rodziewicz poinformowała, że placówka nie wstrzymała przyjmowania pacjentów, lecz jedynie ograniczyła na oddziale internistycznym przyjmowanie pacjentów niezakażonych. Wynika to z konieczności wyodrębnienia 26 łóżek dla pacjentów zakażonych COVID-19 zgodnie z decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego. Obecnie na oddziale internistycznym, działającym w normalnym trybie, przebywa 18 pacjentów (3 przyjęto w środę.) 11 łóżek pozostaje wolnych.

Służby wojewody poinformowały w środę o śmierci 6 pacjentów. Najmłodszy miał 65 lat, a najstarszy 89.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: