fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 25 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Sanepid: niektórzy trafiają z jednej kwarantanny na drugą. II LO w trybie zdalnym przez lekkomyślność rodziców

Wiadomości Sanepid: niektórzy trafiają z jednej kwarantanny na drugą. II LO w trybie...

Służby sanitarne przyznają, że przybywa rodzin, które z jednej kwarantanny trafiają na kolejną. W Olsztynie zdalne nauczanie wprowadzono w II LO z powodu pozytywnego testu uczennicy tej samej klasy, co przy poprzednim zdalnym nauczaniu.

Powiatowy inspektor sanitarny w Mrągowie Beata Doraczyńska powiedziała, że w tym powiecie jest kilka rodzin, które z jednej kwarantanny trafiają na drugą. „Chodzi o przypadki kwarantanny związane np. ze szkołami. Są rodziny, w których najpierw na kwarantannie była klasa młodszego dziecka, za chwilkę starszego. Rodzice takich dzieci nie wracają do pracy, są z tego powodu załamani, bo mają zobowiązania finansowe” – powiedziała Doraczyńska.

Mimo trudnej sytuacji rodzin, które siedzą w domach, zdane na pomoc rodziny i sąsiadów, znakomita większość z nich przestrzega kwarantanny. „Ludzie przyznają nam, że się martwią o pracę, ale dodają, że za nic na świecie nie chcieliby zarazić w zakładach pracy innych ludzi. Doceniają, że ich zakłady pracują i nie chcą się stać powodem wstrzymania pracy w firmach. Takiej solidarności dotąd nie obserwowaliśmy” – powiedziała Doraczyńska. Przyznała, że niektórzy dzwonią do sanepidu pytając, co mają robić, bo według nich mają objawy zakażenia i obawiają się pójścia do pracy, by z ich powodu nie wstrzymać produkcji.

„Wiele osób zaczęło myśleć nie tylko o sobie, ale o innych. W tym trudnym czasie to bardzo budujące i pozytywne” – powiedziała Doraczyńska.

Niestety, z powodu lekkomyślności jednej z rodzin z Olsztyna II LO w tym mieście kolejny raz pracuje w trybie zdalnym. „W klasie jest potwierdzony pozytywny przypadek uczennicy” – powiedziała powiatowa inspektor sanitarna w Olsztynie Teresa Parys.

Parys odmówiła ujawnienia kulis tego przypadku. Z ustaleń wynika jednak, że chora uczennica uczy się w tej samej klasie, która już raz była poddawana kwarantannie. Rodzice uczniów tej klasy powiedzieli, że do szkoły miała chodzić uczennica, której rodzina była objęta kwarantanną.

„Kolejny raz z tego samego powodu mamy przerwę w pracy, a rodzeństwo przerwę w nauce. To bardzo przykra sytuacja, mamy żal, do rodziny, która nie stosowała się do nałożonych na nią obostrzeń” – powiedział rodzic dziecka z klasy objętej kwarantanną.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
Lubię to 1
Nie lubię 1
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: