fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 25 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Interwencja policjantki za brak maseczki? Był pościg i walka w parterze

Wiadomości Interwencja policjantki za brak maseczki? Był pościg i walka w parterze

Od soboty w całym kraju jest obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Obostrzenia zostały rozszerzone na całą Polskę

– W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez Polaków. Cel jest jeden – ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! – poinformowała w komunikacie prasowym polska policja.

Maseczki trzeba nosić w miejscach publicznych, na drogach, placach, cmentarzach, bulwarach, promenadach, w miejscach postoju pojazdów, na parkingach leśnych, na terenie nieruchomości wspólnych oraz w zakładach pracy.

Ponadto trzeba je nosić w budynkach użyteczności publicznej m.in. administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, szkołach, przychodniach, bankach, restauracjach, poczcie, punktach usługowych i obsługi pasażerów, w centrach handlowych, na targowiskach (straganach). Nie trzeba będzie zakładać maseczki w lesie, parku, zieleńcu, ogrodzie botanicznym czy zabytkowym i na plaży, bo są to miejsca o podobnym charakterze.

Dodatkowo w całym kraju w restauracjach, pubach i barach będzie trzeba zachować bezpieczną odległość – na osobę powinny przypadać co najmniej 4 m kw. W całym kraju nie będzie można w tych miejscach tańczyć. Dodatkowo w strefie czerwonej ograniczono też czas, w którym lokale gastronomiczne będą mogły działać. Otwarte mogą być w godzinach od 6.00 do 22.00. To ograniczenie nie dotyczy usług polegających na przygotowaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.

O tym, że policja konsekwentnie podchodzi do swoich zapowiedzi przekonał się dziś (11.10) pewnie mieszkaniec Giżycka. Według świadka przypadkowy patrol mieszany – policjantki i żołnierki – jadąc ul. Kolejową zatrzymał go ponieważ nie miał założonej maseczki. Funkcjonariuszka chciała go wylegitymować, ale ten zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg za panem bez maseczki. Policjantce udało się go schwytać, lecz wtedy zaczęła się szamotanina. Przypadkowi świadkowie nagrywali i komentowali całe zajście. Policjant cały czas tłumaczyła, że chce go tylko wylegitymować – do czego miała prawo – ale mężczyzna specjalnie tego unikał.

Co się dokładnie wydarzyło każdy może ocenić sam oglądając poniższe nagranie. Jakie jest Wasze zdanie ta temat tej sytuacji?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez FB m.me/twojkurierolsztyn

Czy mężczyzna uciekał bo miał coś na sumieniu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W sobotę na olsztyńskim Starym Mieście odbył się wiec ludzi, którzy sprzeciwiają się restrykcjom wprowadzanym w związku z pandemią koronawirusa, niektórzy z uczestników kwestionowali także samą „obecność wirusa”. Zgromadzenie było legalne, w ocenie oficera prasowego policji w Olsztynie Rafała Prokopczyka uczestniczyło w nim ok. 150 osób.

Uczestnicy spotkania nie mieli maseczek, nie zachowywali też między sobą dystansu społecznego. Policja legitymowała uczestników spotkania i proponowała im mandaty karne za brak maseczek. „Żadna z osób nie przyjęła mandatu, legitymowani nie ukrywali swoich personaliów” – przyznał Prokopczyk. Dodał, że 8 legitymowanych osób zostało pouczonych, a wobec ponad 30 zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie za brak maseczek.

Legitymowanie każdej trwało bardzo długo, ponieważ uczestnicy spotkania wdawali się w dyskusję z policjantami, próbowali ich przekonywać o „niekonstytucyjności działań”, cytowali zapisy konstytucji o wolności obywatelskiej i cytowali analizy prawne. „Personalia każdej z osób były sprawdzane w policyjnych bazach, co także wymagało czasu” – podał Prokopczyk.

Zgromadzenie przebiegało spokojnie, nie doszło do aktów przemocy.

Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantówProtest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
Lubię to 11
Nie lubię 9
ŹródłoPAP / własne

58 KOMENTARZE

 1. Tego dziadka na końcu co typa atakuje i dystansu nie zachowuje powinni spałować.A ten dresiarz to by zatłukł tą policjantkę, gdyby tylko chciał się odwinąć.Jeszcze do tego panienka z obrony terytorialnej się włączyła . Monty Phyton by tego lepiej nie wymyślił. Aż dziw bierze,że to nie w Kraśniku. Dobrze, że go zatrzymali, teraz nareszcie jesteśmy bezpieczni

  3
  2
 2. Artykuł 14 o policji mówi jasno kiedy można legitymować wolnego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, może pani policjantka powinna odświeżyć wiedzę… Dodam tylko że PIS już za 3 lata nie będzie rządzić i tworzyć rozporządzenia na kolanie łamiąc przy tym konstytucję… Hmm żeby się nie powtórzyła historia ze wam policjantom za bezprawne działania utna emerytury jak ubekom i zomowców z tamtych czasów… Więcej Szerszego myślenia służbom prewencyjnym życzę…

  15
  8
  • po pierwsze masz idiotyczny nick
   po drugie przeczytaj sobie artykuł 14 a potem się wypowiadaj na temat tego co jest tam napisane
   Powinien być ukarany uciekający przed policjantką i nagrywający – nie za to, że nagrywał ale za to, że nawoływał do ucieczki przed policją

   4
   4
 3. Czy tego typu filmik, nagrany przez obywatela o głosie kloszarda który zapewne był już po kilku tanich napojach chmielowych zamieszcza szanujący się portalik? A ten co uciekał, jego kompan nie był wstanie biec dalej bo ma w żyłach chmiel i tanie wino jabłkowe! O udręczone społeczeństwo alkoholowe, dobrze że wam dają mandaty tylko, żeby jeszcze żule zapłacili za nie!

  8
  10
 4. Panienka zbyt mocno weszła w role.Pewnie ogląda za dużo programów w TV z serii Policjanci i policjantki.Teraz dostanie order….śmiechu.Kasa za mandaty musi wpływać .Budżet trzeba podreperować.

  24
  16
  • ty tak serio…?! Poza tym..”panienka”?…Ta F-szka ma wiecej ikry niz nie jeden mezczyzna…Czytając twoja wypowiedź. ..ze tak to nazwę …śmiem twierdzić …ze panienką to jestes ty…Policjantka zareagowała adekwatnie do zaistniałej sytuacji…Brawo dla Niej za konsekwencję! Tematyka dot. pracy w Policji …jak widać po wypowiedzi …właśnie tobie jest znana wylacznie z filmów, które wymieniłas…nic więcej. .
   P.s. Dla jasności …słowa „ty…tobie” itd świadomie zostały napisane z małej litery…Poza tym polecam wczytać się w przepisy by kolejnym razem się nie ośmieszac…

   16
   16
  • Śmieszny komentarz człowieka intelektualnie na poziomie klamki. Nie chciał dać się wylegitymowac, do czego w świetle przepisów prawa jest zobowiązany. Policjant ma prawo wylegitymowac każdego. Mało tego, zaczął uciekać, więc zachowanie policjantki jak najbardziej na miejscu. Nagrywającego pajaca nawet nie ma co komentować. Zwykła ameba umysłowa. „Uciekaj”… No tak nie bardzo Panie Januszu.

   8
   6
 5. Na sto procent zatrzymanie za brak maseczki. Rozmawiałem z osobą nagrywającą. Ta pinda nie miała prawa go w ogóle zatrzymywać. Nie ma podstawy prawnej do legitymacji wolnego człowieka, który nic złego nie robi i sobie idzie po ulicy. Brawo dla Pana za ucieczkę. Może to otworzy oczy kilku ślepym debilom, którzy bezmyślnie oglądają telewizję i we wszystko tej telewizji wierzą.

  31
  43
  • „Pinda” ładnie o funkcjonariuszu Policji. A co do podstawy legitymowania zapraszam do czytania
   Legitymowanie jest to ustalenie lub potwierdzenie tożsamości osoby. Istnieje wiele przyczyn legitymowania. Najczęściej wykonuje się je w celu rozpoznania, zapobiegania oraz wykrywania sprawców przestępstw i wykroczeń, ustalania świadków zdarzeń powodujących naruszenie porządku publicznego lub bezpieczeństwa, a także między innymi w celu poszukiwania osób zaginionych i ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze Policji dokonują legitymowania również na polecenie sądu, prokuratora, organów administracji państwowej oraz samorządu terytorialnego.

   Natomiast w przypadku odmowy okazania ww. dokumentu, osoba legitymowana może zostać doprowadzona do jednostki Policji w celu ustalenia jej tożsamości. W takiej sytuacji policjant ma obowiązek pouczyć ją o treści art. 65 § 2 Kodeksu Wykroczeń, tj.: „Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1”.
   https://innpoland.pl/162647,mandat-za-brak-maseczki-z-art-54-kw-bardzo-slaba-podstawa-prawna-fakty

   25
   14
   • Z tą różnicą, że funkcjonariusz nie ma prawa legitymować obywatela, kiedy nie istnieją ku temu przesłanki (np. łamanie prawa) – do zastosowania przepisów prawa należy ustalić stan faktyczny.

    25
    13
    • od soboty 10 października zasada zasłaniania nosa i ust obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej
     Oznacza to, że maseczki trzeba nosić m.in. w transporcie publicznym (autobusach/tramwajach/pociągach), w sklepach, galeriach handlowych, kinach i teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach, urzędach czy na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie te osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Co ważne, obowiązek zakrywania nosa i ust nie dotyczy osób spacerujących po lesie, parku oraz na plaży. 

     Zgodnie z art. 54 kodeksu wykroczeń, kto nie stosuje się do przepisów porządkowych o zachowaniu się w miejscach publicznych – tu osoba niestosująca się do obowiązku zakrywania ust i nosa, może zostać ukarana mandatem do 500 zł
     PODSTAWA PRAWNA

     10
     16
    • Człowieku nie ośmieszaj się. Ma prawo wylegitymowac każdego, by ustalić, czy dana osoba nie jest np. poszukiwana. A Twoim zasranym obowiązkiem jest umożliwienie mu tego. Jak nie stosujesz się do wydawanych poleceń, to ma prawo użyć ŚPB (dla mniej ogarniętych Środki Przymusu Bezpośredniego). Jak ktoś jest dzbanem, to dostaje gazem po ryju, a potem żali się na fejsbuczku jaka to policja jest zła. Takich to profilaktycznie powinni tejzerem traktować, może mózg by im się w koncu uruchomił.

     7
     4
     • Chyba ciebie przejechali taserem w dzieciństwie ze takie wypociny wpisujesz
      Tak tobie dadzą gazem po ryju i pala po dupie jak będą ci zakupy kontrolować i okaże się że nie masz art pierwszej potrzeby

      [email protected]@ieci COVIDIANIE ze szmatami na morzach! !!!!

      4
      7
 6. „Brawo” dla ludzi co słuchają dzbana, który kameruje i mu przytakują i nawet nie pomyślą przez pięć sekund…. Widzę, że używanie mózgu przez niektórych to zbyt skomplikowany proces. Dlaczego uciekał? Prawdopodobnie mógł być poszukiwany np do zakładu karnego za np rozbój, kradzieże czy coś w tym stylu i dlatego nie mogły odpuścić. Bez powodu by nie uciekał… Zastanów się najpierw jeden z drugim, a jeżeli uciekał, przez to, że maseczki nie miał to jest kretynem. Brawa dla pań

  40
  12
 7. Żal to mi nagrywajacego…bo widać , że mądrością. ..”delikatnie mówiąc ” nie grzeszy… próbował aferę rozkręcić a siebie ośmieszył tym filmikiem. .. podobnie jak probujacego uciekać …Brawo dla F-szki za konsekwencję!

  34
  12
 8. Nagrywający gamoń po pierwsze nie umie nagrywać filmów, bo trzyma telefon w pionie. Chciałbym zobaczyć jak masz ustawiony telewizor w domu, też w pionie? Po drugie człowieku, przestań się czepiać policjantki. Ona ma wykonywać rozkazy. I je wykonuje. Co miała zrobić? Pretensje miejcie do pisowskiego rządu, a nie do policjantki.

  22
  13
  • Zadbaj łachudro o swoje zdrowie a nie zwalaj winy na innych!!! Zarażanie to fikcja! Ludzie chorują z powodu słabego układu odpornościowego. Główne ścieki medialne leją wam szambo do łbów!!! Ja uż od lat nawet bólu gardła nie miałem a szlajam się na rowerze latem, jesienią zimą bez ustanku, bez maseczek, łykam zimne powietrze aż płuca bolą i nic, KOMPLETNIE NIC gamoniu.

   6
   3
 9. Uciekał, bo się bał policji. Przecież nic nie zrobił złego, tylko maseczki nie miał, a ta się uczepiła. Jak widać, bał się słusznie, bo go goniła i obezwładniła. I tak lepiej niż w Ameryce, bo tam to strzelają…

  10
  12
 10. brak maseczki… Z tego co słychać na początku to Pan nie chciał się wylegitymować w związku z brakiem maseczki, po czym zaczął uciekać. Pan nagrywajacy też słychać mądry inaczej.. brawo dla Pań, oby więcej takich stanowczych interwencji

  27
  9
 11. dobrze że go nie zastrzeliły na miejscu ….. jeszcze trochę to przechodząc we własnym mieszkaniu z kuchni do kibla trzeba będzie maseczkę zakładać … 🙂

  12
  14
 12. Co ta Laska sobą reprezentuje ? i jeszcze ta wojskowa ?jakim w ogóle prawem policjantka go szarpała a sama krzyczała Łapy przy sobie. Powinna też ponieść za to konsekwencje a przy okazji słynne Giżycko znowu !!!

  8
  21
 13. Idioci nieprzestrzgajacy zaleceń sanitarnych powinni zamiast otrzymywania mandatów być kierowani do przymusowych prac w dpsach lub szpitalach. A bohaterowie z bąblem w nosie stawiający się do policji dodatkowo karani zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  21
  6
 14. Szkoda że nie piszecie, żę Ci ludzie mają rację. Ale wiem, wtedy więcej osób przestałą by się bać, a sądy zalane by były wnioskami o bezprawne ukaranie które byłby odrzucane. Tak, „rozporządzenie” to jest nielegalne i nic nikomu nie grozi za nie noszenie maseczki, jeśli tylko jest osobą zdrową.

  7
  11
 15. tak się zastanawiam tylko, idąc samemu bez maseczki, po świeżym powietrzu i utrzymując dystans 2 metrów od innych ludzi, komu niby zagrażam? a te dwie panie które go łapią nie utrzymują już dystansu od niego i to one są zagrożeniem dla niego… trochę takie dziwne niby mamy utrzymywać dystans od innych ludzi ale policja to już może do NAS podchodzić i nas łapać?

  35
  23
  • A masz jakieś inne rozwiązanie, żeby nie uciekali? Bo ja widzę tylko paralizator, ale to byłoby już przegięcie, a już teraz jest dramat, przez głupotę rządów na świecie, nie tylko w Polsce. Poza tym i tak i tak żadne tutaj obostrzenia nic nie zmienią, kto ma się zarazić i tak się zarazi, pomijam fakt, że większość nosie te same maseczki dzień w dzień i mało kto je wymienia, czy pierze. Pytałem kilkoro znajomych i nikt tego nie robi, chyba że już widać iż brudna lub się zniszczyła. Wiec podejrze, że jest to standard, żeby uniknąć kary i tyle, a penie w ten sposób roznosi się bardziej, bo to wylęgarnia bakterii 🙂

   4
   2
 16. A tymczasem deklarację Great Barrington podpisało już ponad 8000 naukowców i 19 tysięcy lekarzy w której mówią, że osoby zdrowe nie powinny nosić maseczek. Niestety w tym kraju to jak w lesie…

  37
  14
  • Dokładnie jestem za normalny człowiek nie ucieka na widok policjanta pewnie grzeszki na sumieniu są…a komentujący i nagrywający masakra człowieku ucisz się bo wiocha jedzie…

   15
   5
  • Debile ci co uciekają i ci co nagrywają. Nagrywający napewno miał maseczkę a podpuszczał debila który uciekał. Jak trzeba być pustym zeby słuchać debila a samemu nie pomyśleć.

   5
   3
  • O to kolejny dowód że kobiety nie dają sobie rady gdyby nie kamera to ten żulik zrobił by z nimi porządek pomyślcie sobie gdyby napastnik był uzbrojony i bardziej agresywny to te 2 policjantki wylądowały by na intensywnej terapii

   10
   7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: