fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Interwencja policjantki za brak maseczki? Był pościg i walka w parterze

reklama

Od soboty w całym kraju jest obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Obostrzenia zostały rozszerzone na całą Polskę

– W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez Polaków. Cel jest jeden – ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! – poinformowała w komunikacie prasowym polska policja.

Maseczki trzeba nosić w miejscach publicznych, na drogach, placach, cmentarzach, bulwarach, promenadach, w miejscach postoju pojazdów, na parkingach leśnych, na terenie nieruchomości wspólnych oraz w zakładach pracy.

reklama

Ponadto trzeba je nosić w budynkach użyteczności publicznej m.in. administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, szkołach, przychodniach, bankach, restauracjach, poczcie, punktach usługowych i obsługi pasażerów, w centrach handlowych, na targowiskach (straganach). Nie trzeba będzie zakładać maseczki w lesie, parku, zieleńcu, ogrodzie botanicznym czy zabytkowym i na plaży, bo są to miejsca o podobnym charakterze.

Dodatkowo w całym kraju w restauracjach, pubach i barach będzie trzeba zachować bezpieczną odległość – na osobę powinny przypadać co najmniej 4 m kw. W całym kraju nie będzie można w tych miejscach tańczyć. Dodatkowo w strefie czerwonej ograniczono też czas, w którym lokale gastronomiczne będą mogły działać. Otwarte mogą być w godzinach od 6.00 do 22.00. To ograniczenie nie dotyczy usług polegających na przygotowaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.

O tym, że policja konsekwentnie podchodzi do swoich zapowiedzi przekonał się dziś (11.10) pewnie mieszkaniec Giżycka. Według świadka przypadkowy patrol mieszany – policjantki i żołnierki – jadąc ul. Kolejową zatrzymał go ponieważ nie miał założonej maseczki. Funkcjonariuszka chciała go wylegitymować, ale ten zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg za panem bez maseczki. Policjantce udało się go schwytać, lecz wtedy zaczęła się szamotanina. Przypadkowi świadkowie nagrywali i komentowali całe zajście. Policjant cały czas tłumaczyła, że chce go tylko wylegitymować – do czego miała prawo – ale mężczyzna specjalnie tego unikał.

Co się dokładnie wydarzyło każdy może ocenić sam oglądając poniższe nagranie. Jakie jest Wasze zdanie ta temat tej sytuacji?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez FB m.me/twojkurierolsztyn

Czy mężczyzna uciekał bo miał coś na sumieniu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W sobotę na olsztyńskim Starym Mieście odbył się wiec ludzi, którzy sprzeciwiają się restrykcjom wprowadzanym w związku z pandemią koronawirusa, niektórzy z uczestników kwestionowali także samą „obecność wirusa”. Zgromadzenie było legalne, w ocenie oficera prasowego policji w Olsztynie Rafała Prokopczyka uczestniczyło w nim ok. 150 osób.

Uczestnicy spotkania nie mieli maseczek, nie zachowywali też między sobą dystansu społecznego. Policja legitymowała uczestników spotkania i proponowała im mandaty karne za brak maseczek. „Żadna z osób nie przyjęła mandatu, legitymowani nie ukrywali swoich personaliów” – przyznał Prokopczyk. Dodał, że 8 legitymowanych osób zostało pouczonych, a wobec ponad 30 zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie za brak maseczek.

Legitymowanie każdej trwało bardzo długo, ponieważ uczestnicy spotkania wdawali się w dyskusję z policjantami, próbowali ich przekonywać o „niekonstytucyjności działań”, cytowali zapisy konstytucji o wolności obywatelskiej i cytowali analizy prawne. „Personalia każdej z osób były sprawdzane w policyjnych bazach, co także wymagało czasu” – podał Prokopczyk.

Zgromadzenie przebiegało spokojnie, nie doszło do aktów przemocy.

Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów Protest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantówProtest „antycovidowców” w Olsztynie. Setki osób bez maseczek. Tłum rzucił się na policjantów

reklama
źródłoPAP / własne

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

58 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


58 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bydło

I co debilka medal dostała?! Trzeba być niezłym przygłupem…

Mareo

Przygłupy nie wierzący w pandemie. Zapraszam do szpitala jednoimmiennego, może wówczas włączycie myślenie. Jesteście potencjalnymi mordercami.

Michał

Sam jesteś przyglup. I morderca

Anonimowo

Żenujące wpis… w ten sposób można zaprosić też na oddział onkologiczny gdzie leżą ludzie, którzy na czas nie otrzymali pomocy w przychodni…

Karolina

Jak się ma objawy grypy czy covid-19 to się trzeba izolować od reszty. Najlepiej dezynfekować ręce nie byłoby problemu

Olo

Tego dziadka na końcu co typa atakuje i dystansu nie zachowuje powinni spałować.A ten dresiarz to by zatłukł tą policjantkę, gdyby tylko chciał się odwinąć.Jeszcze do tego panienka z obrony terytorialnej się włączyła . Monty Phyton by tego lepiej nie wymyślił. Aż dziw bierze,że to nie w Kraśniku. Dobrze, że go zatrzymali, teraz nareszcie jesteśmy bezpieczni

Druga Białoruś

Artykuł 14 o policji mówi jasno kiedy można legitymować wolnego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, może pani policjantka powinna odświeżyć wiedzę… Dodam tylko że PIS już za 3 lata nie będzie rządzić i tworzyć rozporządzenia na kolanie łamiąc przy tym konstytucję… Hmm żeby się nie powtórzyła historia ze wam policjantom za bezprawne działania utna emerytury jak ubekom i zomowców z tamtych czasów… Więcej Szerszego myślenia służbom prewencyjnym życzę…

szkodnik

po pierwsze masz idiotyczny nick
po drugie przeczytaj sobie artykuł 14 a potem się wypowiadaj na temat tego co jest tam napisane
Powinien być ukarany uciekający przed policjantką i nagrywający – nie za to, że nagrywał ale za to, że nawoływał do ucieczki przed policją

Polak a nie POpapraniec

Czy tego typu filmik, nagrany przez obywatela o głosie kloszarda który zapewne był już po kilku tanich napojach chmielowych zamieszcza szanujący się portalik? A ten co uciekał, jego kompan nie był wstanie biec dalej bo ma w żyłach chmiel i tanie wino jabłkowe! O udręczone społeczeństwo alkoholowe, dobrze że wam dają mandaty tylko, żeby jeszcze żule zapłacili za nie!

Maja

Panienka zbyt mocno weszła w role.Pewnie ogląda za dużo programów w TV z serii Policjanci i policjantki.Teraz dostanie order….śmiechu.Kasa za mandaty musi wpływać .Budżet trzeba podreperować.

Gary

ty tak serio…?! Poza tym..”panienka”?…Ta F-szka ma wiecej ikry niz nie jeden mezczyzna…Czytając twoja wypowiedź. ..ze tak to nazwę …śmiem twierdzić …ze panienką to jestes ty…Policjantka zareagowała adekwatnie do zaistniałej sytuacji…Brawo dla Niej za konsekwencję! Tematyka dot. pracy w Policji …jak widać po wypowiedzi …właśnie tobie jest znana wylacznie z filmów, które wymieniłas…nic więcej. .
P.s. Dla jasności …słowa „ty…tobie” itd świadomie zostały napisane z małej litery…Poza tym polecam wczytać się w przepisy by kolejnym razem się nie ośmieszac…

Combo

Śmieszny komentarz człowieka intelektualnie na poziomie klamki. Nie chciał dać się wylegitymowac, do czego w świetle przepisów prawa jest zobowiązany. Policjant ma prawo wylegitymowac każdego. Mało tego, zaczął uciekać, więc zachowanie policjantki jak najbardziej na miejscu. Nagrywającego pajaca nawet nie ma co komentować. Zwykła ameba umysłowa. „Uciekaj”… No tak nie bardzo Panie Januszu.

Myślący

Na sto procent zatrzymanie za brak maseczki. Rozmawiałem z osobą nagrywającą. Ta pinda nie miała prawa go w ogóle zatrzymywać. Nie ma podstawy prawnej do legitymacji wolnego człowieka, który nic złego nie robi i sobie idzie po ulicy. Brawo dla Pana za ucieczkę. Może to otworzy oczy kilku ślepym debilom, którzy bezmyślnie oglądają telewizję i we wszystko tej telewizji wierzą.

Anonimowo

„Pinda” ładnie o funkcjonariuszu Policji. A co do podstawy legitymowania zapraszam do czytania Legitymowanie jest to ustalenie lub potwierdzenie tożsamości osoby. Istnieje wiele przyczyn legitymowania. Najczęściej wykonuje się je w celu rozpoznania, zapobiegania oraz wykrywania sprawców przestępstw i wykroczeń, ustalania świadków zdarzeń powodujących naruszenie porządku publicznego lub bezpieczeństwa, a także między innymi w celu poszukiwania osób zaginionych i ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze Policji dokonują legitymowania również na polecenie sądu, prokuratora, organów administracji państwowej oraz samorządu terytorialnego. Natomiast w przypadku odmowy okazania ww. dokumentu, osoba legitymowana może zostać doprowadzona do jednostki Policji w celu ustalenia jej tożsamości. W takiej… Czytaj więcej »

salted

Z tą różnicą, że funkcjonariusz nie ma prawa legitymować obywatela, kiedy nie istnieją ku temu przesłanki (np. łamanie prawa) – do zastosowania przepisów prawa należy ustalić stan faktyczny.

Anonimowo

od soboty 10 października zasada zasłaniania nosa i ust obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej Oznacza to, że maseczki trzeba nosić m.in. w transporcie publicznym (autobusach/tramwajach/pociągach), w sklepach, galeriach handlowych, kinach i teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach, urzędach czy na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie te osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Co ważne, obowiązek zakrywania nosa i ust nie dotyczy osób spacerujących po lesie, parku oraz na plaży.  Zgodnie z art. 54 kodeksu wykroczeń, kto nie stosuje się do przepisów porządkowych o zachowaniu się w miejscach publicznych – tu osoba niestosująca się do obowiązku… Czytaj więcej »

Anonimowo

chyba jednak nie ma podstawy prawnej skoro sądy anulują takie mandaty

Combo

Człowieku nie ośmieszaj się. Ma prawo wylegitymowac każdego, by ustalić, czy dana osoba nie jest np. poszukiwana. A Twoim zasranym obowiązkiem jest umożliwienie mu tego. Jak nie stosujesz się do wydawanych poleceń, to ma prawo użyć ŚPB (dla mniej ogarniętych Środki Przymusu Bezpośredniego). Jak ktoś jest dzbanem, to dostaje gazem po ryju, a potem żali się na fejsbuczku jaka to policja jest zła. Takich to profilaktycznie powinni tejzerem traktować, może mózg by im się w koncu uruchomił.

Anty covidowiec

Chyba ciebie przejechali taserem w dzieciństwie ze takie wypociny wpisujesz
Tak tobie dadzą gazem po ryju i pala po dupie jak będą ci zakupy kontrolować i okaże się że nie masz art pierwszej potrzeby

Je@@ieci COVIDIANIE ze szmatami na morzach! !!!!

John

miała prawo, nie chciał się wylegitymować, pokazać oświadczenie dlaczego maski nie nosi, chłop zaczał uciekać. Dobrze mu tak

Kamil

Dlaczego jest rozporządzenie.,a nie Ustawa? Baranki?

Anonimowo

Jesteś debilem

Anonimowo

Jedyna pinda jak mi na myśl przychodzi to Ty.

Brawo dla pań

„Brawo” dla ludzi co słuchają dzbana, który kameruje i mu przytakują i nawet nie pomyślą przez pięć sekund…. Widzę, że używanie mózgu przez niektórych to zbyt skomplikowany proces. Dlaczego uciekał? Prawdopodobnie mógł być poszukiwany np do zakładu karnego za np rozbój, kradzieże czy coś w tym stylu i dlatego nie mogły odpuścić. Bez powodu by nie uciekał… Zastanów się najpierw jeden z drugim, a jeżeli uciekał, przez to, że maseczki nie miał to jest kretynem. Brawa dla pań