fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 29 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Samorząd Elbląga sprzeciwia się planom przekształcenia szpitala w leczący chorych na COVID-19

Wiadomości Samorząd Elbląga sprzeciwia się planom przekształcenia szpitala w leczący chorych na COVID-19

Samorząd Elbląga wysłał do wojewody warmińsko-mazurskiego i szefa NFZ w Olsztynie pismo, w którym stanowczo sprzeciwia się przekształceniu szpitala przy ul. Żeromskiego 22 w szpital dla pacjentów chorych na COVID-19. Rzecznik wojewody twierdzi, że decyzja taka nie zapadła.

Samorząd Elbląga napisał pismo „w związku z pozyskaną przez szpital informacją telefoniczną o możliwości przekształcenia obecnie funkcjonujących oddziałów” w oddziały wyłącznie dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

„Decyzja, by w całości przekształcić szpital w Elblągu w szpital dla chorych na COVID-19 nie zapadła. Została wydana decyzja, by bazę łóżek covidowych w tym szpitalu powiększyć do 64” – powiedział rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek. Dodał, że decyzja ta nie powinna dziwić dyrekcji placówki szpitala, ponieważ chorzy na koronawirusa leczeni są w Elblągu od wiosny i dyrektor regularnie uczestniczy w posiedzeniach sztabu kryzysowego, na którym tego typu kwestie są omawiane.

„Poza tym od każdej decyzji można się odwołać. Jeśli tak się stanie, mamy kilka innych możliwości, rozważamy je” – powiedzia Guzek.

Władze Elbląga podały szereg powodów, dla których w ich ocenie, taka decyzja o leczeniu w placówce przy Żeromskiego 22 wyłącznie chorych na COVID-19 nie powinna zapaść.

Przede wszystkim wskazano, że placówka w najbliższym czasie ma przejść gruntowny remont, którego koszt wynosi 50 mln zł i jest dofinansowywany środkami europejskimi. „Aktualnie szpital jest po podpisaniu umowy na realizację projektu z wykonawcą. Wydłużenie procesu inwestycyjnego w związku z przekształceniem podmiotu leczniczego w szpital zakaźny może skutkować kilkumilionowym roszczeniem wykonawcy, czy też odstąpieniem od wykonania zadania” – napisał pełniący obowiązki prezydenta miasta Elbląga Janusz Nowak w piśmie do wojewody.

Nowak podkreślił, że w szpitalu przy Żeromskiego 22 obecnie są już leczeni pacjenci zakażeni SARS-CoV-2, wszystkie łóżka są zajęte. „W związku z czym obserwuje się wyczerpanie personelu szpitala, zarówno psychiczne, jak i fizyczne” – napisał p.o. prezydenta Elbląga i stanowczo podkreślił, że personel innych oddziałów tego budynku „nie wyraża zgody na pracę w oddziałach zakaźnych”.

„Realnym zagrożeniem w tej sytuacji jest możliwość porzucenia pracy przez załogę, co grozi całkowitym paraliżem placówki” – ostrzegł wojewodę Janusz Nowak.

Samorząd Elbląga podkreślił także, że w gmachu przy Żeromskiego 22 „funkcjonuje jedyny w mieście i okolicy oddział chirurgii dziecięcej”.

„Apeluję do pana wojewody o odstąpienie od planowanej decyzji” – napisał Janusz Nowak.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: