fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Potrącenia rowerzysty w Olsztynie. Nagranie ITS

reklama
Wyślij przez
0

63-latce kierującej Audi, może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Potrącenie rowerzysty pod OBI. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

We wtorek (06.10.2020r.) o godzinie 11:50 na ul. Leonharda w Olsztynie przy wjeździe do marketu budowlanego doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem kierującej samochodem osobowym i rowerzystą. W zdarzeniu ucierpiał 41-letni cyklista, który z obrażeniami ciała powstałymi na skutek zdarzenia, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia ustalili, że winę za spowodowanie wypadku drogowego ponosi 63-letnia kierująca osobowym audi. Kobieta jadąc ul. Leonharda od strony ul. Towarowej podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście nadjeżdżającemu z jej prawej strony. 41-letni cyklista w chwili zdarzenia poruszał się po drodze dla rowerów. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

reklama

Potrącenie rowerzysty pod OBI. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia posłużyli się zapisem z kamer monitoringu. Moment zdarzenia został zarejestrowany, dlatego Policja ma możliwość opublikowania nagrania ku przestrodze. Ostatecznie policjanci zdecydowali, aby zatrzymać 63-letniej kierującej Audi uprawnienia do kierowania pojazdami. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone do dalszych badań na policyjnym parkingu.

Policjanci przypominają o tym, że skutki wypadku drogowego nie kończą się na miejscu zdarzenia. Rekonwalescencja trwa długo, a często chwila nieuwagi może doprowadzić do nieodwracalnych zmian zdrowotnych. Konsekwencje spowodowania wypadku drogowego również mogą być surowe – zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Potrącenie rowerzysty pod OBI. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala Potrącenie rowerzysty pod OBI. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

Źródło: KMP


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze