9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Antycovidowcy będą protestować na olsztyńskiej “starówce”

OlsztynAntycovidowcy będą protestować na olsztyńskiej "starówce"

W nadchodzącą sobotę (10.10), grupa „Stop Covid” poprowadzi protest przeciwko “manipulowaniu faktami na temat koronawirusa przez polski rząd”.

reklama

O zorganizowanej grupie działaczy “Stop Covid Olsztyn” pisaliśmy już tutaj: Członkowie grupy „Stop Covid Olsztyn” rozdawali swoje ulotki klientom Galerii Warmińskiej. Teraz, na wzór innych miast w Polsce, działacze postanowili zorganizować pokojowy protest na Starym Mieście w Olsztynie. W centrum Olsztyna pojawił się również baner, powiązany z ich działalnością “Fałszywa Pandemia”, który promuje książkę “Fałszywa Pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy”.

reklama

Sprzeciwiają się oni – jak sami twierdzą – dezinformacji oraz manipulowaniu faktami przez polski rząd na temat koronawirusa. Organizatorami zgromadzenia, które zostało oficjalnie zarejestrowane w BiP-ie są przedstawiciele grupy „Stop Covid Olsztyn – Warmia i Mazury”. Ta sama grupa, która rozdawała ulotki m.in. w centrum miasta czy Galerii Warmińskiej. Niedawno Janusz Dzisko, szef olsztyńskiego sanepidu, skrytykował działania podobnych ugrupowań: Szef olsztyńskiego sanepidu: „Ciągle mówimy, że wesela, osiemnastki, duże zgromadzenia rodzinne, to igranie z ogniem”.

Zgromadzenie będzie miało miejsce 10 października, o godz. 11:30 pod Wysoką Bramą. Niedługo podany zostanie scenariusz i postulaty.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam
7 października 2020 18:49

Mam nadzieję, że mieszkańcy nie zawiodą.
Studenci, którzy będą studiować stacjonarnie przy monitorze, zamiast smakować uniwersyteckiego życia.
Przedsiębiorcy branży gastronomicznej.
Każdy z nas, który korzysta z komunikacji, galerii w szmatce na twarzy.
Sprzeciw nowej normalności, wymysłom panów z Warszawy. I ciekawe co jeszcze nowego dla nas mają.

Student
7 października 2020 09:48

Wolność słowa wolnością słowa, ale nie chcę łazić mi się po mieście w maseczce więcej, niż to potrzebne. Zwłaszcza, że to ani wygodne, ani zdrowe nadużywać tego cudu techniki.

Polecane
Ogłoszenia