fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Policjanci zatrzymali dwóch 35-latków. Mieli 26 kilogramów marihuany

Wiadomości Policjanci zatrzymali dwóch 35-latków. Mieli 26 kilogramów marihuany

Policjanci zatrzymali dwóch 35-latków w związku z prowadzeniem przez nich nielegalnej plantacji konopi i wytworzenia środka odurzającego. Zabezpieczono łącznie ponad 26 kilogramów marihuany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora zastawał wobec nich tymczasowy areszt.

Policjanci wydziału kryminalnego oleckiej komendy w minioną sobotę (26.09.2020 r.) zatrzymali dwóch 35-latków, którzy na terenie gminy Świętajno prowadzili nielegalną uprawę konopi.

Podczas prowadzonych czynności mężczyźni przyznali się, że łącznie prowadzili 3 takie uprawy. Wytworzyli z nich ponad 26 kilogramów narkotyku, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Część marihuany sprawcy ukryli w plastikowej beczce i zakopali w lesie. Ponadto policjanci ustalili, że jeden z zatrzymanych w 2019 r. już prowadził podobną „działalność”.

35-latkowie usłyszeli zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora zastawał wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jeden z spawów wpłacił poręczenie majątkowe i pozostał na wolności.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyznom za ich czyny grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x