fbpx
17 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Mariusz Sieniewicz przez kolejne pięć lat będzie piastował funkcję Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

reklama

Mariusz Sieniewicz pozostanie na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Właśnie (25.09.) otrzymał nominację na kolejnych 5 lat.

Tym samym od 1 października rozpocznie się druga kadencja Mariusza Sieniewicza w roli dyrektora jednej z najważniejszych olsztyńskich instytucji kultury.

– Dziękuje za  trzy lata pracy w sferze rozwoju naszej instytucji kultury i współpracy z mieszkańcami i różnymi środowiskami. – tymi słowami prezydent Olsztyna wręczył Mariuszowi Sieniewiczowi nominację na kolejnych 5 lat. – Wniósł Pan wiele dobrego do naszej kultury. Wcześniej mieszkańcy doceniali Olsztyńskie Lato Artystyczne, ale dziś możemy się też chlubić wieloma innymi, nowymi inicjatywami i za to dziękuje.

reklama

Zanim jednak prezydent Olsztyna zdecydował o ponownym powierzeniu stanowiska Mariuszowi Sieniewiczowi zasięgnął opinii dwunastu organizacji pozarządowych z Olsztyna działających w sferze kultury.

– Wszystkie zgodnie wypowiedziały się bardzo pozytywnie na temat funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Kultury pod auspicjami Mariusza Sieniewicza – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz –  Moje obserwacje były podobne, zatem nie miałem wątpliwości, że by to właśnie panu Mariuszowi Sieniewiczowi ponownie powierzyć zwierzchnictwo nad naszym ośrodkiem kultury.

– Chciałbym podziękować za przeświadczenie, przeczucie i gwarancję że Miejski Ośrodek Kultury może prowadzić działalność w sposób niezależny i nie ulegając różnym naciskom. I nie jest to wypowiedź polityczna. – mówi Mariusz Sieniewicz –  Cieszę się, że na Olsztyn zaczyna się patrzeć jak na kolebkę kultury niezależnej gdzie odbywa się autentyczny dialog z mieszkańcami. Fajnie, że olsztyńska kultura może się poszczycić niezależnością. Odbywa się to dzięki pracy całego zespołu, który w dużej części wyrastał w tym mieście, który zdecydowanie czuje to miasto i wie czego potrzeba mieszkańcom.

Mariusz Sieniewicz to jedna z najbardziej znanych osobistości w Olsztynie. Zanim został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury zasłynął dzięki swojej twórczości. Więcej na jego temat mogą Państwo przeczytać na portalu turystycznym Olsztyna.

reklama
źródłoUM Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ira

Pierwszy raz widzę go z uśmiechem na twarzy (poważnie)