fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 30 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Nowi policjanci wstępują na służbę

Wiadomości Nowi policjanci wstępują na służbę

„Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” ślubowało 36 policjantów. Było to trzecie na Warmii i Mazurach ślubowanie policjantów w tym roku.

Nowi policjanci wstępują na służbę
Autor zdjęcia: KWP

W 2020 roku pandemia utrudniła wiele spraw. Również proces rekrutacji do Policji oraz prowadzenia szkoleń. Wszyscy jednak adaptujemy się do warunków, w jakich jesteśmy zmuszeni funkcjonować. Dzięki temu możliwe jest przyjmowanie do służby nowych policjantów, prowadzenie niezbędnych szkoleń i wysyłanie do służby osób przygotowanych do udzielania pomocy i ścigania przestępców. W 2020 roku we wrześniu grono nowo przyjętych do służby powiększyło się o 36 osób. To 27 policjantów i 9 policjantek, którzy po przebytym szkoleniu zasilą swoimi siłami jednostki w OPP w Olsztynie, KMP w Olsztynie, KMP w Elblągu, KPP w Kętrzynie, KPP w Ostródzie, KPP w Szczytnie, KPP w Lidzbarku Warmińskim, KPP w Nidzicy, KPP w Nowym Mieście Lubawskim, KPP w Piszu i KPP w Węgorzewie.

We wtorek (22.09.2020) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie nowi policjanci uroczyści ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

W tym ważnym dla nich momencie, świadkami ich pierwszej tak doniosłej chwili w policyjnym mundurze, byli: nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Aleksander Socha Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, nadkom. Sławomir Koniuszy Przewodniczący ZW NSZZP w Olsztynie, gospodarz miejsca ślubowania mł. insp. Zbigniew Kowalski Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz komendanci jednostek miejskich i powiatowych w garnizonie warmińsko-mazurskim, a także przedstawiciele lokalnych mediów.

Szef warmińsko-mazurskich policjantów witając nowo przyjętych funkcjonariuszy podkreślił, że służba to coś więcej niż praca:

„Słowa roty ślubowania będą wam, towarzyszyć przez cały okres służby oraz poza nią”

Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Aleksander Socha docenił decyzję nowych funkcjonariuszy:

„Dziękuję za wyrażenie woli wstąpienia w szeregi Policji. Słowa roty są bardzo ważne i należy je wypełniać”

Niestety ze względów sanitarnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ślubowania, odbyło się ono bez szerokiego grona gości i bliskich ślubujących policjantów.

Aktualnie w garnizonie warmińsko-mazurskiej policji służbę pełni 3493 policjantów. Do obsadzenia pozostają 193 wakaty. Rekrutacja do służby jest prowadzona w trybie ciągłym. Kolejne przyjęcia do służby planowane są na listopad i grudzień.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z warunkami rekrutacji.

Nowi policjanci wstępują na służbę
Autor zdjęcia: KWP

Nowi policjanci wstępują na służbę
Autor zdjęcia: KWP

Nowi policjanci wstępują na służbę
Autor zdjęcia: KWP

Nowi policjanci wstępują na służbę
Autor zdjęcia: KWP

Nowi policjanci wstępują na służbę
Autor zdjęcia: KWP

 

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x