14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Ruszają biegi CITY TRAIL – także w Olsztynie

WiadomościRuszają biegi CITY TRAIL - także w Olsztynie

10 jesiennych biegów, 30 zimowych spotkań na 5-kilometrowych trasach, 10 wiosennych biegów. Lokalizacje: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto (Gdańsk), Warszawa i Wrocław. Tak wygląda plan na CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w edycji 2020/2021. Zapisy do jesiennych biegów i zimowych aktywności ruszyły 21 września na www.citytrail.pl.

reklama
Ruszają biegi CITY TRAIL – także w Olsztynie
Autor zdjęcia: Radek Pizoń

Zmiany, zmiany, zmiany

Epidemia koronawirusa wymusiła na wielu organizatorach biegów istotne zmiany. W przypadku przełajowego cyklu CITY TRAIL zmiany oznaczają zawieszenie formuły Grand Prix, zastąpienie części biegów treningami oraz indywidualnymi startami.

reklama

– Decyzja o tym, że organizujemy biegi zapadła w sierpniu, po konsultacjach z Nationale- Nederlanden – naszym Partnerem Tytularnym. Wspólnie doszliśmy jednak do wniosku, że organizacja cyklu 60. biegów w okresie jesienno-zimowym jest wykluczona, bo niesie zbyt duże ryzyko. Wymyśliliśmy więc formułę zastępczą, która pozwoli nam utrzymać kontakt z biegaczami, a jednocześnie będzie dla nich motywacją do biegania w zimowych miesiącach, a nam pozwoli przetrwać ten trudny rok – podkreśla Piotr Książkiewicz,
organizator CITY TRAIL.

Zapisy, które ruszyły 21 września dotyczą 10 biegów na dystansie 5 km, które odbędą się od 17 października do 22 listopada 2020 oraz biegów indywidualnych na trasach CITY TRAIL i wspólnych treningów, które rozpoczną się 5 grudnia 2020 i zakończą 21 lutego
2021.
– Październikowe i listopadowe biegi będą miały klasyczną formułę, z podsumowaniem i dekoracją najszybszych zawodników od razu po każdej z imprez. Na każdy bieg przewidujemy limity miejsc, a uczestników będziemy dzielić na tury, tak by w każdej z nich pobiegło maksymalnie 250 osób. Niestety aktualnie zawieszamy zawody dla dzieci i młodzieży, ale nie wykluczamy, że w najbliższych tygodniach opracujemy formułę umożliwiającą zorganizowanie biegów dla najmłodszych podczas zimowych spotkań na trasach. Spotkania te oznaczają, że w konkretnych dniach będziemy pojawiać się na trasach naszych przełajowych „piątek”, oznaczać je i udostępniać biegaczom na 3 godziny. W tym czasie nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał patrol medyczny i oczywiście nasza ekipa. Druga część naszej wizyty w mieście to wspólny trening pod szyldem akcji „Salomon How To Trail Run”, dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Trening rozpocznie się po „zamknięciu” trasy. Program treningów będzie zawierał wartościowe elementy ogólnorozwojowe, które będą opracowane przy współpracy z Centrum Ruchu i Terapii BODYWORK – szczegółowo wyjaśnia Justyna Grzywaczewska, PR manager Fundacji Krok do Natury, która jest organizatorem CITY TRAIL.

Trzecim etapem edycji 2020/2021 są wiosenne biegi, które mają odbyć się w klasycznej formule – identycznej lub zbliżonej do tej, którą zaplanowano na jesień. Szczegóły organizatorzy przekażą najwcześniej w grudniu, a zapisy ruszą na początku 2021 roku.

reklama
Ruszają biegi CITY TRAIL – także w Olsztynie
Autor zdjęcia: Tomasz Pawlicki
Ruszają biegi CITY TRAIL – także w Olsztynie
Autor zdjęcia: Mateusz Stodolski

– Kilka miesięcy temu znaleźliśmy się w bezprecedensowej sytuacji, w której powoli uczymy się żyć na nowo. Cykl CITY TRAIL cieszył się ogromną popularnością. Dlatego nie chcieliśmy całkowicie z niego rezygnować i wspólnie z organizatorami szukaliśmy rozwiązania, które umożliwi biegaczom bezpieczny udział w kolejnej edycji tego projektu. Mamy nadzieję, że taka formuła również przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji, a trudności, z którymi dziś się mierzymy tylko wzmocnią w nich sportowego ducha – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Trasy

Trasy biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden liczą 5 km, a ich stopień trudności jest bardzo zróżnicowany. Najszybsze to te w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Średni poziom trudności Katowice, Lublin, Łódź i Olsztyn. Natomiast najbardziej wymagające trasy są w Szczecinie i Trójmieście. Najważniejsze, że w biegach CITY TRAIL nie ma limitu czasu, więc każdy – bez względu na kondycję – jest w stanie pokonać nawet te trasy, na których nie brakuje podbiegów.

Biegacze sadzą lasy

CITY TRAIL to biegi organizowane przez Fundację Krok do Natury, której nazwa nie jest przypadkowa. Organizatorzy od lat starają się wdrażać eko rozwiązania i promować dbanie o środowisko. W tym roku zrobili kolejny krok – nawiązali współpracę z Fundacją Las Na Zawsze, która sadzi lasy. I tak podczas zapisów biegacze będą mogli posadzić od 2 do 8 m2 lasu. Co ważne, w koncepcji Fundacji Las Na Zawsze sadzenie lasów odbywa się na ziemiach, które są jej własnością, a to oznacza, że nikt nie będzie mógł ich wyciąć.

Opłaty startowe

Opłata startowa za udział w biegu to 37,90 zł. Opłata za bieganie po trasie oraz za trening to 9,90 zł lub 24,90 zł w przypadku zapisów z góry na wszystkie terminy w danym mieście. Możliwość zapisów na biegi będzie także w dniu zawodów, o ile wcześniej nie wyczerpią się limity miejsc.

Terminy jesiennych biegów i limity uczestników:
Warszawa – 17 października – 750 uczestników
Lublin – 18 października – 500 uczestników
Poznań – 24 października – 750 uczestników
Szczecin – 25 października – 750 uczestników
Katowice – 7 listopada – 500 uczestników
Wrocław – 8 listopada – 500 uczestników
Olsztyn – 14 listopada – 500 uczestników
Trójmiasto – 15 listopada – 500 uczestników
Bydgoszcz – 21 listopada – 500 uczestników
Łódź – 22 listopada – 500 uczestników

Biegi CITY TRAIL mają już ponad dziesięcioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się 9 stycznia 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej, a od 2015 roku są rozgrywane pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który jest Sponsorem Tytularnym imprezy. Biegi odbywają się we współpracy z markami Salomon i Suunto, należącymi do firmy Amer Sports – światowego lidera wśród producentów sprzętu sportowego. Partnerem technicznym biegów jest Sklep Biegacza, program treningów powstanie przy współpracy z Centrum Ruchu i Terapii BODYWORK, a zdrowe przekąski po biegach zapewni biegaczom Good Food.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Ruszają biegi CITY TRAIL – także w Olsztynie
Autor zdjęcia: Andrzej Olszanowski

Źródło: CITY TRAIL

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia