fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 19 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą pod Olsztynem. Oszukali na 100 milionów zł

Wiadomości Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą pod Olsztynem. Oszukali na 100 milionów zł

Do aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy są podejrzani o to, że na terenie gmin Jonkowo i Morąg produkowali nielegalne papierosy. Według prokuratury Skarb Państwa miał stracić z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego blisko 100 mln zł.

Jak poinformował w piątek w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej Krzysztof Stodolny, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją papierosów.

Jak wynika z zebranego materiału dowodowego, w dwóch miejscowościach na terenie gmin Jonkowo i Morąg od stycznia 2020 r. produkowano nielegalnie papierosy.

Prokurator przedstawił 42-letniemu Maciejowi M. i 47-letniemu Mirosławowi T. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjmowania, przewożenia i produkcji wyrobów akcyzowych w postaci papierosów. Chodzi o prawie 15 mln sztuk papierosów, ale także ponad 23,5 tony suszu tytoniowego oraz prawie 89 ton tytoniu. Mężczyźni mają także zarzut brania udziału w produkcji wyrobów tytoniowych znacznej wartości bez wymaganego wpisu do rejestru producentów.

Sąd Rejonowy w Olsztynie uwzględnił w piątek wnioski prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Prokurator z uwagi do dobro postępowania przygotowawczego nie udziela szerszych informacji.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x