fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 29 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Życie bez portfela

Materiał zewnętrzny Życie bez portfela

W dzisiejszych czasach coraz częściej decydujemy się na elektroniczną formę pieniądza. Nie nosimy żadnej gotówki przy sobie, a część osób decyduje nawet, że portfel jest im zupełnie niepotrzebny. Forma płacenia telefonem z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność, ze względu na to, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. W jaki sposób płacić telefonem? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

BLIK- jak płacić telefonem?

Jeśli zastanawiasz się, jak płacić telefonem- dobrze trafiłeś! Zdecydowanie jedną z najpopularniejszych form płatności jest płatność mobilna BLIK. To właśnie dzięki niej użytkownicy smartfonów mogą dokonywać wszelkich płatności w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Cała transakcja trwa jedynie kilkanaście sekund, co z pewnością jest ogromną zaletą tego rozwiązania. Co ważne, BLIK-iem można płacić za pomocą prawie każdego urządzenia, a jedynym wymaganiem jest posiadanie odpowiedniego systemu operacyjnego: Android, iOS lub Windows Phone. Warto dodać, że większość egzemplarzy dostępnych na rynku ma właśnie tego typu oprogramowanie. Konieczne jest jeszcze posiadanie konta w odpowiednim banku. Nie obędzie się bez stałego dostępu do internetu- przez WiFi lub za pomocą danych komórkowych. Płatność BLIK-iem jest bardzo łatwa, wystarczy bowiem zalogować się na aplikację mobilną swojego banku, wejść w zakładkę, przepisać odpowiedni kod w celu zatwierdzenia transakcji, a potem potwierdzenia transakcji w telefonie.

Zbliżeniowa płatność telefonem- jak to zrobić?

Coraz częściej decydujemy się również na zbliżeniową płatność w telefonie. Wszystko możliwe jest dzięki specjalnej technologii HCE, która to wykorzystuje moduł NFC. Konieczne jest jedynie spełnianie części wymagań technicznych. Użytkownik musi więc posiadać system operacyjny Android 4.4+, a także wbudowany moduł NFC. Nie obędzie się bez dostępu do aplikacji mobilnej banku. Jak więc dokonać płatności za pomocą zbliżenia telefonu? To bardzo proste! Konieczne jest jedynie uruchomienie modułu NFC, a następnie włączenie transmisji danych pakietowych. Wystarczy przybliżyć telefon do terminalu i już po chwili powinniśmy cieszyć się z udanej transakcji. UWAGA: Telefon musi być odblokowany, a ekran „wybudzony”.

A może płatność telefonem online?

Jak płacić telefonem? Trzecią bardzo popularną metodą płatności jest tradycyjna płatność telefonem online. To szczególnie przydatna forma, kiedy dokonujemy zakupów przez internet. Rynek został zrewolucjonizowany w taki sposób, że zapłata za poszczególne usługi zajmuje często jedynie kilkanaście sekund. Istnieje wiele popularnych platform, które pośredniczą w przelewach, jak chociażby PayU, a także Przelewy24- obie aplikacje cieszą się niezwykłą popularnością. Umożliwiają autoryzację transakcji. Sposób ten jest w pełni bezpieczny, dlatego też mamy pewność, że pieniądze w każdym przypadku dotrą na konto. Mobilna bankowość w Polsce ma tyle zabezpieczeń, że wykradanie pieniędzy jest prawie niemożliwe.

Więcej informacji znajdziecie na: https://panwybierak.pl/blog/jak-placic-telefonem-lub-zegarkiem/

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: