fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Rolnikowi spod Olsztyna wybito wszystkie świnie. Rozgoryczony obwinia obrońców dzików

reklama

Rolnik spod Olsztyna, któremu wybito 22 świnie by walczyć z ASF opublikował stanowczy wpis na swoim Facebooku.

Od dłuższego czasu informujemy o walce z afrykańskim pomorem świń. Problem nie dotyczy wyłącznie świń, ale też i dzików, które masowo umierają przez tę chorobę. O planowanych likwidacjach pisaliśmy już wcześniej tutaj: 6,5 tys. świń zostanie zlikwidowanych.

Pod koniec sierpnia wykryto zarażenie ASF wśród świń w dwóch gospodarstwach w Rusi, w gminie Stawiguda: Dwa ogniska wirusa ASF tuż pod Olsztynem. W piątek (11.09) rano, rolnik do, którego należy jedno z tych gospodarstw podzielił się swoimi gorzkimi przemyśleniami na ten temat:

reklama

„Pewnie już większość już wie, ale powiem że 22 sierpnia wybito w naszym gospodarstwie wszystkie świnie ze względu na to że w stadzie stwierdzono ASF. Przepraszam że dopiero teraz piszę o tym, ale musiałem trochę ochłonąć. Mógłbym teraz pisać o nie udolnej walce rządu z tą chorobą, o opozycji która głównie skupia się na walce z PiSem, o celebrytach którzy na wszystkim się znają, no i o tak zw. zielonych którzy uważają ze oni najlepiej wiedzą, a tak że o manipulacyjnych mediach. Skupię się jednak na tym żeby wyjaśnić Wam parę rzeczy. Zastanówcie się czy nie było by lepiej jak na początku ubiegłego roku [co tak ludzie protestowali na ulicach miast], odstrzelili by dziki w tych obszarach gdzie występował ASF ? Belgia, a wcześniej Czechy, wygrali z tą chorobą właśnie poprzez redukcję dzików na danym terenie”  – czytamy w poście pana Henryka.

Mężczyzna otwarcie krytykuje obrońców dzików, które również są nosicielami choroby:

„Nie mogę zrozumieć że protestujący użalają się nad zabijaniem prośnych loch dzika, a nie przejmują się tym że jak są likwidowane stada świń [ tak jak u nas], to są zabijane, lochy prośne [ jak ta na pierwszym zdjęciu, dzień przed terminem], jak i te z małymi prosiakami [ czwarte zdjęcie, prosiaki które jeszcze ssały matkę], po prostu wszystko. Takie różne podejście do zwierząt [ półtora roku temu pisałem o ptakach, między innymi o jaskółkach], ja nazywam rasizmem zwierzęcym, ktoś powie że świnie i tak by były zabite, ale lochy i prosiaki jeszcze by pożyły. Mówi się o nie humanitarnym zabijaniu dzików, a ja sie pytam gdzie był humanitaryzm jak świnie nam zabijano”

Pełen post Pana Henryka dostępny poniżej:


reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


10 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo

Rece opadaja na tych zielonych,pracowac sie nie chce i szukaja lekkiego kawalka chleba.Oni w dupie maja ekologje i ochrone zwiezat ,kazdy ma samochod wpiprza mieso zamoast zapierdalac z buta i wpieprzac zielonke.

Bibosz

To jest ewidentne niszczenie polskieego rolnictwa aby zostały tylko wielkie korporacje. Tak ten koronaswirus jak i te choroby zwierzęce typo ASF czy ptasia grypa i wiele innych to są wyimaginowane choroby aby nas jako kraj zniszczyć i przejść za garść gruszek.

Vongrzyb19883

Bo teraz od paru lat i myślę jeszcze przez parę pokoleń jest wojna o stołki a my szarzy ludzie jako podmiot tego gangu decydentów i komunistów złodziei grabiacych nasza ciężka pracę do kieszeni współczuję panu bo myślę że lekko nie jest panu tracąc swój zarobek,czas i ciężka pracę po przez nieudolność naszych władz

Anonimowo

Pi na wodę to wszystko tu bitwa o kasę a nie o dobro ludzi kolejne przekręty i kombinacje

magda

ten ASF to pewnie taki sam pompowany szwindel jak korona. Wygrywaja globalne korpo. Ich lokalne pacynki dzialają

Sloma

Ma trochę racji chłop, ale z władzą nie wygra niestety. Taki beton tam jest teraz bezmyślny że szkoda czasu na walkę z tym.

Anonimowo

Ma trochę racji, ale z rządem nie wygra. Tam taki beton pracuje że twardszego ciężko znaleźć, i o głupszych wybrańców narodu też by było trudno.

Anonimowo

Ilości chyba się komuś pomyliła bo 22szt to kropelka tamtej tragedii

cfaniak

przyjdzie kiedyś nowy pieniądz, bitcoin. Nie da się go nadrukować. Teraz drukują dolary, złotówki, euro i dają tym przebierańcom żeby zniszczyć gospodarkę i ludzi. Nikt więcej nikogo nie zasponsoruje i każdy jeden będzie musiał się zająć pracą a nie protestowaniem. pogadamy za 10-15 lat

major suchodolski

ogulem