fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 22 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W kilku szpitalach pacjenci i personel z koronawirusem. Zakażeniu uczniowi i nauczyciele

Koronawirus W kilku szpitalach pacjenci i personel z koronawirusem. Zakażeniu uczniowi i nauczyciele

Wśród osób, u których w czwartek warmińsko-mazurski sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem, jest personel medyczny i pacjenci kilku szpitali w regionie – poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Janusz Dzisko poinformował, że zakażenie koronawirusem wykryto u pacjenta oddziału chirurgicznego szpitala w Nowym Mieście Lubawskim, u pacjenta oddziału kardiologicznego w szpitalu miejskim, lekarz na oddziale hematologii w Szpitalu MSWiA w Olsztynie i u pielęgniarki szpitala w Ostródzie.

„Do szpitala w Pasłęku trafił pacjent uskarżający się na bóle brzucha. W czasie diagnozowania pacjenta wykonano mu zdjęcie klatki piersiowej, wyszła tzw. +mleczna szyba+, która jest charakterystyczna w zakażeniu koronawirusem. Wykonano więc temu panu test i wyszedł pozytywnie. Okazało się też, że od pewnego czasu kaszlał” – powiedział  Dzisko. Pacjent ten został przewieziony na oddział zakaźny szpitala w Elblągu.

Służby sanitarne potwierdziły także zakażenie u kolejnych uczniów i przedszkolaków, m.in. w przedszkolu i szkole w Ostródzie oraz w Rozogach. W związku z tym szkoła w Rozogach będzie miała nauczanie hybrydowe – klasa dziecka, u którego wykryto zakażenie, będzie uczyć się zdalnie, a pozostałe dzieci będą nadal przychodzić do szkoły. Dotąd zdalne bądź hybrydowe nauczanie prowadzone jest m.in. w trzech szkołach w Olsztynie, w Działdowie, w Iławie i Ostródzie.

Zakażenie potwierdzono także u pracownika „Biedronki” w Olsztynie.

„Już w ponad połowie przypadków nie możemy ustalić źródła zakażenia, co potwierdza, że wirus jest w środowisku” – powiedział Dzisko.

W czwartek w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano 13 nowych zakażeń, w sumie zachorowało dotąd 1027 osób, dziewięć z nich zmarło.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

  1. Wirus nie jest groźny! Ludzie otwórzcie oczy, wyłączcie TV. Śmiertelność populacji mniejsza niż rok temu, szpitale jednoimienne w większości puste, trup nie ściele się na ulicy, karetki częściej nie jeżdżą. W wielu marketach i innych tego typu sklepach obsługa przeszła nie jednego wirusa, klienci też i to bez wiedzy jak to się nazywa. Ponadto uważanie każdego obywatela za potencjalnego nosiciela wirusa i nakładanie na niego przymusu noszenia nic nie dającej szmaty (lekarze zbadali ten temat i wiedzą) to jawny zamordyzm i komuna. Nagle inne choroby przestały istnieć? Tysiące ludzi miesięcznie umiera w kraju na nowotwory i nic się z tym nie robi, tylko truje ludzi dodatkami do żywności, bo lobby z supermarketów ma w kieszeni polityków. Pod płaszczykiem epidemii przemycane jest prawo, które zabiera nam wolność. Będziemy przymusowo szczepieni, monitorowani, a protesty nielegalne i surowo karane. Już nie będzie normalnie ale taki rząd i prezydenta sobie wybraliście to macie… W sumie i tak by nie było wyboru, bo taki bunt kraju kończy się jak na Białorusi (postawili się).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: