fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Posłanka pyta Ministra Zdrowia o dalsze wytyczne walki z pandemią

Wiadomości Posłanka pyta Ministra Zdrowia o dalsze wytyczne walki z pandemią

Poseł z naszego regionu, Urszula Pasławska nie odpuszcza Ministerstwu Zdrowia.

Niedawno pisaliśmy o poseł Pasławskiej w kontekście jej walki z ministerstwem o metody walki z bezpłodnością: Posłanka PSL na ścieżce wojennej z Ministerstwem Zdrowia

„Ministerstwo Zdrowia z dnia na dzień zrzuciło odpowiedzialność i koszty walki z COVID na lekarzy rodzinnych. I pojawił się problem: czy lekarze rodzinni będą zmuszeni płacić za testy kosztem leczenia innych pacjentów?” – pyta ministra zdrowia posłanka Urszula Pasławska.

Resort zdrowia zmienia strategię walki z COVID. Poradnie POZ są na pierwszej linii frontu. Lekarze otrzymali informację, że mogą kierować pacjentów na testy po teleporadzie, bez ryzyka zakażenia koronawirusem. I to koniec dobrych wiadomości.

– Lekarze rodzinni otrzymują rocznie około 170 zł na jednego pacjenta. Do teraz nie wiedzą, czy z tej puli będą płacić za testy na COVID, kosztem leczenia ludzi z innymi chorobami – mówi Urszula Pasławska. – Wątpliwości jest więcej, na przykład czy pacjent z wynikiem dodatnim ma być dalej leczony w POZ, czy kierowany do szpitala.

– Zwróciłam się do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o konkretne wytyczne walki z epidemią. Poradnie POZ nie mogą ponosić wszystkich kosztów i ryzyka walki z COVID. Jeśli nic się nie zmieni, ucierpią wszyscy pacjenci, którym już teraz trudno dostać się do lekarza – podsumowuje posłanka Pasławska.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x