20 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Odnaleziono w środku nocy 83-letnią grzybiarkę. Poszła do lasu bez telefonu

SzczytnoOdnaleziono w środku nocy 83-letnią grzybiarkę. Poszła do lasu bez telefonu

Strażacy z powiatu szczycieńskiego odnaleźli ok. godz. 1 w nocy 83-letnią kobietę, która po południu poszła na grzyby. Kobieta była wyziębiona, ale nic złego się jej nie stało – poinformował rzecznik prasowy straży pożarnej Rafał Melnyk.

reklama

Mieszkająca w gminie Dźwierzuty 83-latka wyszła do lasu na grzyby o godz. 17. Kobieta poszła sama do lasu, ponieważ mieszka w jego sąsiedztwie; nie miała przy sobie telefonu komórkowego.

“Bliscy najpierw na własną rękę szukali starszej pani; około godz. 22 zawiadomili policję o jej zaginięciu” – powiedziała rzecznik prasowa policji w Szczytnie Izabela Cyganiuk.

reklama

Poszukiwania starszej pani były utrudnione, ponieważ las w wielu miejscach był grząski, bagnisty. W poszukiwaniach brało udział 24 strażaków ochotników i ze straży zawodowej oraz policjanci. “Starsza panią udało się odnaleźć po pierwszej w nocy. Jej stan był na tyle dobry, że nie wymagała hospitalizacji” – powiedział Melnyk. Kobieta była wyziębiona, z lasu została odwieziona do domu.

Policja prosi, by starsze osoby zawsze informowały bliskich o tym, gdzie idą, a do lasu zabierały naładowany telefon komórkowy. “Ważne jest także to, by rodzina jak najszybciej zgłaszała zaginięcia starszych ludzi, nie warto czekać do zmroku, kiedy szukanie osoby zaginionej w lesie jest znacznie utrudnione” – powiedziała Cyganiuk.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia