fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Odnaleziono w środku nocy 83-letnią grzybiarkę. Poszła do lasu bez telefonu

Wiadomości Odnaleziono w środku nocy 83-letnią grzybiarkę. Poszła do lasu bez telefonu

Strażacy z powiatu szczycieńskiego odnaleźli ok. godz. 1 w nocy 83-letnią kobietę, która po południu poszła na grzyby. Kobieta była wyziębiona, ale nic złego się jej nie stało – poinformował rzecznik prasowy straży pożarnej Rafał Melnyk.

Mieszkająca w gminie Dźwierzuty 83-latka wyszła do lasu na grzyby o godz. 17. Kobieta poszła sama do lasu, ponieważ mieszka w jego sąsiedztwie; nie miała przy sobie telefonu komórkowego.

„Bliscy najpierw na własną rękę szukali starszej pani; około godz. 22 zawiadomili policję o jej zaginięciu” – powiedziała rzecznik prasowa policji w Szczytnie Izabela Cyganiuk.

Poszukiwania starszej pani były utrudnione, ponieważ las w wielu miejscach był grząski, bagnisty. W poszukiwaniach brało udział 24 strażaków ochotników i ze straży zawodowej oraz policjanci. „Starsza panią udało się odnaleźć po pierwszej w nocy. Jej stan był na tyle dobry, że nie wymagała hospitalizacji” – powiedział Melnyk. Kobieta była wyziębiona, z lasu została odwieziona do domu.

Policja prosi, by starsze osoby zawsze informowały bliskich o tym, gdzie idą, a do lasu zabierały naładowany telefon komórkowy. „Ważne jest także to, by rodzina jak najszybciej zgłaszała zaginięcia starszych ludzi, nie warto czekać do zmroku, kiedy szukanie osoby zaginionej w lesie jest znacznie utrudnione” – powiedziała Cyganiuk.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: