15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Ubezpieczenie telefonu w Olsztynie – czy warto je wykupić?

Materiał zewnętrznyUbezpieczenie telefonu w Olsztynie – czy warto je wykupić?

Na rynku telefonów komórkowych co chwilę pojawiają się jakieś nowinki techniczne. Jeżeli planujesz zakup drogiego smartfona z górnej półki, możesz przy okazji wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Zastanawiasz się, z czym może wiązać się jego brak oraz jakie są zalety takiego rozwiązania? Dokładnie przeanalizowaliśmy ten temat i przygotowaliśmy komplet niezbędnych informacji.

reklama

Ubezpieczenie u operatora

Osoby, które decydują się na zakup telefonu, mogą nabyć go na różne sposoby. Jedną z najpopularniejszych form zakupu nowego urządzenia jest wizyta w wybranym salonie sieci komórkowej w Olsztynie. Pracownicy takich punktów proponują klientom ubezpieczenie podczas sporządzania umowy. Warunki polisy mogą się różnić w zależności od rodzaju umowy oraz ceny i typu wybranego telefonu. Przy okazji u operatora można wykupić inne usługi – abonament telefoniczny, internet do domu czy telewizję kablową.

Sklepy z elektroniką

Planujesz kupić nowy telefon w którymś ze sklepów w Olsztynie? Nieważne, czy wybierzesz się osobiście do któregoś z mniejszych salonów, czy do dużej sieci sprzedającej elektronikę – każde z tych miejsc oferuje możliwość zakupu ubezpieczenia. Dokonując zakupu przez domowy internet światłowodowy czy na telefonie, również przeważnie otrzymujesz taką możliwość.

reklama

Kto powinien ubezpieczyć telefon?

Niektórzy dużo podróżują, inni z kolei pracują fizycznie w ciężkich warunkach czy aktywnie spędzają czas wolny. Jeżeli dużo się ruszasz, Twój telefon siłą rzeczy narażony jest na usterki – w takiej sytuacji warto rozważyć jego ubezpieczenie. Dotyczy się to również rodziców małych dzieci – jak wiadomo, najmłodsi lubią czasami zepsuć coś „dla zabawy”. Wykupienie polisy powinni dobrze przemyśleć również właściciele drogich smartfonów, których naprawa lub utrata wiązałaby się z dużą stratą finansową.

Koszt ubezpieczenia telefonu

Zacznijmy od tego, że warunki ubezpieczenia można dostosować do indywidualnych potrzeb, a jego koszt da się rozłożyć na raty. Ceny mogą się delikatnie różnić w zależności od ubezpieczyciela, jednak z reguły są do siebie podobne. Jeśli wybierzesz standardowy pakiet oraz telefon, który kosztuje np. 3000 zł, to za polisę dla niego zapłacisz miesięcznie ok. 30 zł. W przypadku wzrostu wartości urządzenia droższe staje się również ubezpieczenie.

Ubezpieczenie telefon używanego, odnowionego, powystawowego

W dużej mierze zależy to od stanu kupowanego urządzenia. Modele z tzw. „drugiej ręki” podzielone są na kategorie – najwyższej jakości smartfony OnePlus, Sony, Samsunga i każdego innego producenta są praktycznie nowe i można liczyć, że będą objęte gwarancją.

reklama

Czy można zrezygnować z zawartej umowy ubezpieczenia?

Niezależnie od tego, w jakim miejscu zostało wykupione ubezpieczenie, każdy klient może z niego zrezygnować. Od ubezpieczyciela zależy to, w jakim terminie od momentu zawarcie umowy da się ją zerwać. W większości przypadków nie będzie konieczne podawanie przyczyn takiej decyzji.

Zniszczenie bądź utrata smartfona może skomplikować wiele spraw. Oprócz odpowiedniego zabezpieczenia swojego telefonu warto więc zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia. Jeśli zdecydujesz się na taki krok, przed podpisaniem umowy dowiedz się, czy polisa będzie działać poza granicami kraju oraz jak długo trzeba czekać na ewentualne odszkodowanie. Sprawdź również  dokładnie warunki, aby wiedzieć, które sytuacje obejmuje ochrona.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia