fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Znaleźli się pierwsi obrońcy dzików w Olsztynie. Są przeciwko uśmiercaniu zwierząt

Wiadomości Znaleźli się pierwsi obrońcy dzików w Olsztynie. Są przeciwko uśmiercaniu zwierząt

Warmińsko-mazurski oddział Lewicy Razem jest przeciwny zabijaniu zwierząt. Twierdzą, że dziki są pożyteczne dla ekosystemu.

Na swoim Facebooku, Lewica Razem opublikowała post o tytule „Nie zabijajmy olsztyńskich dzików”. Jako jeden z głównych powodów uśmiercania dzików podali oni walkę z ASF. Przekonują, że eutanazja zwierząt nie jest skuteczną metodą:

„Istnieją jednak twarde dowody na to, że zabijanie dzików nie jest skuteczną metodą walki z tą chorobą. Z odpowiedzi na interpelację złożoną przez posłów i posłanki z Lewicy, Zielonych, KO i PSL wynika, że tylko 0,4% zabitych pod pretekstem walki z ASF dzików miało tę chorobę! Co więcej, zgodnie ze stanowiskiem Polskiej Akademii Nauk (PAN), uśmiercanie dzików nie rozwiązuje problemu. Konieczne jest podjęcie działań o wiele bardziej efektywnych, takich jak bioasekuracja i nadzór weterynaryjny. Jednocześnie PAN zwraca uwagę na fakt, że aż ok. 80% padłych dzików miało kontakt z wirusem ASF, zatem to jak najszybsze odnalezienie i usunięcie ich ze środowiska powinno być działaniem priorytetowym”. – czytamy we fragmencie posta.

Ponadto poruszali oni kwestie dokarmiania zwierząt przez rolników oraz mieszkańców, kwestie bezpieczeństwa ludzi czy pozytywnego wpływu dzików na ekosystem. Całość oświadczenia dostępna jest poniżej:

Przeczytaj także:

2 KOMENTARZE

  1. Ocho zaczyna się, lewica długo się nie udzielala, trzeba to nadrobić. Ciekawe kto pokryje straty po dzikach. Mieszkam przy byłym Tesco, nigdy tam dzików nie było a teraz są. Panoszą się ludziom po ogrodach, niszczą ogrodzenia, straszą mieszkańców. Nikogo to jednak nie interesuję. Ostatnio padł jeden dzik, po trzech dniach go zabrali, śmierdziało na całym osiedlu. Lewica zapewne by chciała by dziki dalej niszczyły czyjąś własność w imię wolności zwierząt. Niestety panuje ASF , dziki nie mogą być przewożone w inne rejony, straż miejska nie bardzo może coś zrobić, policja umywa ręce, więc jedyne rozwiązanie to odstrzał.

    12
    3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: