fbpx
4 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Znaleźli się pierwsi obrońcy dzików w Olsztynie. Są przeciwko uśmiercaniu zwierząt

reklama

Warmińsko-mazurski oddział Lewicy Razem jest przeciwny zabijaniu zwierząt. Twierdzą, że dziki są pożyteczne dla ekosystemu.

Na swoim Facebooku, Lewica Razem opublikowała post o tytule „Nie zabijajmy olsztyńskich dzików”. Jako jeden z głównych powodów uśmiercania dzików podali oni walkę z ASF. Przekonują, że eutanazja zwierząt nie jest skuteczną metodą:

„Istnieją jednak twarde dowody na to, że zabijanie dzików nie jest skuteczną metodą walki z tą chorobą. Z odpowiedzi na interpelację złożoną przez posłów i posłanki z Lewicy, Zielonych, KO i PSL wynika, że tylko 0,4% zabitych pod pretekstem walki z ASF dzików miało tę chorobę! Co więcej, zgodnie ze stanowiskiem Polskiej Akademii Nauk (PAN), uśmiercanie dzików nie rozwiązuje problemu. Konieczne jest podjęcie działań o wiele bardziej efektywnych, takich jak bioasekuracja i nadzór weterynaryjny. Jednocześnie PAN zwraca uwagę na fakt, że aż ok. 80% padłych dzików miało kontakt z wirusem ASF, zatem to jak najszybsze odnalezienie i usunięcie ich ze środowiska powinno być działaniem priorytetowym”. – czytamy we fragmencie posta.

reklama

Ponadto poruszali oni kwestie dokarmiania zwierząt przez rolników oraz mieszkańców, kwestie bezpieczeństwa ludzi czy pozytywnego wpływu dzików na ekosystem. Całość oświadczenia dostępna jest poniżej:

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: