18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM]

WiadomościNa taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie...

Jesienią tego roku przy ul. Jarockiej, na terenie dawnej bazy Skanska, rozpocznie się budowa Osiedla Ostoja. Na 5 hektarach, między Jarotami a Nagórkami, powstanie blisko 1000 mieszkań z dojazdem od alei Sikorskiego. Będzie to swoista enklawa mieszkalna otoczona zielenią powstającego parku miejskiego, w idealnej bliskości miejskiej infrastruktury. Z mieszkań na najwyższym 6. piętrze rozpościerać się będą widoki na całą okolicę. Przedsprzedaż I etapu inwestycji już trwa. W ofercie znalazło się 96 mieszkań, których ceny zaczynają się już od 5490 zł/m2. W ciągu kilkunastu dni prawie 20 z nich zostało już zarezerwowanych!

reklama

Osiedla Ostoja to zatopione w zieleni osiedle sześciopiętrowych budynków mieszkalnych  o prostej i funkcjonalnej architekturze. Inwestycja powstanie na terenie zajmowanym kiedyś przez spółki komunalne PUDiZ i Skanska. Na koszt Dewelopera powstanie nowy układ komunikacyjny, który połączy osiedle z aleją Sikorskiego poprzez dwa istniejące już skrzyżowania świetlne – przy salonie Hondy, jak i przy markecie Auchan.

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

reklama

Inwestycję zrealizuje pod marką PM Development doświadczony deweloper z Mławy Marek Powązka. W portfolio inwestora znajdują się zarówno pojedyncze budynki mieszkalne, osiedle jednorodzinne, jak i wielobudynkowe osiedla wielorodzinne z drogami wewnętrznymi i placami zabaw, realizowane na terenie województw warmińsko-mazurskiego (np. Osiedle Gruszowe Sady Olsztyn, Osiedle Sadowa Elbląg) i mazowieckiego (m.in. Osiedle Tęczowe i Central Park Ciechanów, Apartamenty Szembeka Warszawa, Osiedle Nowy Manhattan Płock).

IDEALNE OTOCZENIE Z DOSTĘPEM DO MIEJSKIEJ INFRASTRUKTURY

Odległość od alei Sikorskiego i znajdujących się przy niej przystanków autobusowego i tramwajowego to zaledwie 350 metrów. Spacerem można się udać również do Galerii Warmińskiej, którą dzieli od osiedla 700 metrów. Z racji położenia między osiedlami Jaroty i Nagórki, w bezpośrednim pobliżu inwestycji znajdują się również sklepy, przychodnie, przedszkola i szkoły.

reklama

Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM]

MNÓSTWO ZIELENI WOKÓŁ

To na co szczególnie warto zwrócić uwagę, to otaczająca Osiedle Ostoja zieleń. W sąsiedztwie inwestycji powstaje największy miejski park w Olsztynie ze sztucznym zbiornikiem wodnym. Największy obszarowo olsztyński park, ciągnący się u podnóża Nagórek (od ulicy Paukszty, aż do ulicy Barcza), przewiduje obowiązujący na tym terenie od 2017 roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Według zapisów planu, Osiedle Ostoja z dwóch stron ma sąsiadować bezpośrednio z parkiem.

Ponadto znaczna część, minimum 30%, niespełna 5-hektarowego osiedla, stanowić będzie powierzchnię biologicznie czynną, na której zaplanowaliśmy nowe nasadzenia drzew, a także krzewów. Zieleń rekreacyjna zajmie powierzchnię kilku tysięcy metrów kwadratowych – a plac zabaw, wraz ze strefą aktywności sportowej, zlokalizowany będzie na terenie biologicznie czynnym – podkreśla Piotr Kaczmarczyk, Dyrektor Sprzedaży PM DEVELOPMENT.

OSIEDLOWY SKLEPIK W ZASIĘGU RĘKI

Przy wjeździe na teren osiedla, w parterze pierwszego realizowanego budynku A, przewidzieliśmy niespełna 120 m2 powierzchni handlowej, mającej zapewnić mieszkańcom bliski dostęp do produktów pierwszej potrzeby, jaki zaoferować może osiedlowy sklep.

MIEJSCE PRZYJAZNE ROWERZYSTOM

W terenie oprócz dróg i chodników, wykonamy też ścieżkę rowerową, która skomunikuje inwestycję z planowanym parkiem miejskim i nowym układem komunikacyjnym do alei Sikorskiego. Dodatkowym udogodnieniem będą miejsca na parkingach dla rowerów. Na teren osiedla dostaniesz się na różne sposoby, a dla Twojego spokoju, będzie ono zamknięte.

Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM]

W KAŻDYM BUDYNKU HALE GARAŻOWE I KOMÓRKI LOKATORSKIE

Dla wygody mieszkańców, w podziemiu budynków przewidziano komórki lokatorskie – stanowiące tak potrzebną, dodatkową przestrzeń użytkową. Do parkowania aut przeznaczone będą obszerne hale garażowe (skąd do mieszkania zawiezie Was cichobieżna winda). Na terenie osiedla ulokowane będą również ogólnodostępne miejsca postojowe – zarówno dla mieszkańców, jak i ich gości. Projektując osiedle myśleliśmy też oczywiście o osobach niepełnosprawnych, dla których wyłącznego użytku oddane zostaną bardzo szerokie miejsca parkingowe.

MIESZKANIA Z PANORAMICZNYM PRZESZKLENIEM

Wszystkie mieszkania na Osiedlu Ostoja wyposażone będą w panoramiczne, 3-szybowe okna balkonowe w salonach o szerokości 230 cm, które pięknie rozjaśnią wnętrza.
Pozostałe pomieszczenia oświetlą duże, szerokie i wysokie na 150 cm okna – zapewniające optymalny dostęp światła dziennego, a umożliwiające jednocześnie umeblowanie pokoju – postawienie pod oknem komody, lub biurka, lub wykonanie stałej zabudowy w kuchni z oknem – zaznacza Piotr Kaczmarczyk z PM DEVELOPMENT. – A to nie koniec. Przestrzeń kubaturową każdego z lokali zdefiniują wysokie na 2,7 metra pomieszczenia. Wszystkie mieszkania wyposażyliśmy też w głębokie na 1,5 metra, samodzielne balkony.

Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM]

7 TYPÓW MIESZKAŃ DO WYBORU

W pierwszym budynku oznaczonym literą A, wybierać można spośród 7 typów mieszkań dostępnych na 6 piętrach: dwupokojowych (34 m², 38 m², 43 m²), trzypokojowych z aneksem (48 m², 51 m², 55 m²) oraz trzypokojowych z kuchnią (65 m²). W ofercie jest łącznie 96 lokali. Ich ceny zaczynają się już od 5490 zł/m2. Karty lokali w rzutach 2D i 3D wraz z dokładnymi cenami mieszkań można oglądać na stronie https://ostoja.olsztyn.pl/lista-mieszkan/

Budowa I etapu osiedla według przyjętego harmonogramu rozpocznie się maksymalnie do końca października 2020 roku. Przyszli lokatorzy budynku A klucze do swoich mieszkań odbiorą w lipcu 2022 r.

Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM]

RUSZYŁA PRZEDPSRZEDAŻ!

Od połowy sierpnia można już dokonywać rezerwacji mieszkań w budynku A. Zainteresowanych zapraszamy do biura sprzedaży Osiedla Ostoja mieszczącego się w siedzibie brokera nieruchomości i kredytów RYNEK-PIERWOTNY.NET przy alei Sikorskiego 19, lokal 117 (I piętro). Na miejscu do Waszej dyspozycji jesteśmy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, a także pod numerami telefonów: 782 411 611 i 661 662 611. Pisać do nas można również na adres mailowy biuro@ostoja.olsztyn.pl

W naszym biurze pomożemy Ci także pozyskać kredyt mieszkaniowy. Nasz doradca Anna Celmer zbada Twoją zdolność kredytową, załatwi wszelkie formalności w banku oraz pomoże skompletować potrzebną dokumentację.

Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM]

ŚLEDŹ NAS NA FACEBOOKU

Wszystkie informacje dotyczące Osiedla Ostoja będziecie mogli śledzić na Facebooku. Zdjęcia, filmy oraz nowinki z placu budowy, znajdziecie na naszym fanpejdżu pod adresem www.facebook.com/OsiedleOstoja Zachęcamy do jego polubienia i obserwowania!

Tymczasem koniecznie zobaczcie film zapowiadający naszą inwestycję, na którym prezentujemy całe otoczenie przyszłego osiedla.

Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM] Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM] Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM] Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM] Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM] Na taką inwestycję czekało wielu z Was. Między Jarotami a Nagórkami powstanie nowe osiedle [FILM]

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane