5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Zaniedbywał psa, którego zabrał ze schroniska. Bezduszny człowiek chciał go oddać z powrotem

WiadomościZaniedbywał psa, którego zabrał ze schroniska. Bezduszny człowiek chciał go oddać z...

73-latek zaniedbywał psa, którego zabrał ze schroniska. Następnie chciał go z powrotem oddać, twierdząc, że pies zachorował.

reklama

“Skrajne niedożywienie i wyczerpanie organizmu” – to skutki “opieki” 73-latka ze Szczytna nad suczką “Franią”. Mężczyzna wziął psa ze schroniska w 2015 roku, teraz próbował go oddać, twierdząc, że się wyprowadza i nie może zabrać jej ze sobą, a do tego “Frania” nie chce jeść i chyba choruje.

“Łyse, umęczone, skrajnie zagłodzone ciało kiedyś w schronisku pięknej, zadbanej suczki wołało o pomoc. Na cito jedziemy do lecznicy. Widok przeraża Panią doktor i pracowników lecznicy. Nikt z nas nie widział tak wycieńczonego zwierzęcia” – czytamy w opisie zbióki na ratunek “Franii”.

reklama

Aktualne zdjęcia suczki:

Znęcał się nad psem. Usłyszał zarzuty
Autor zdjęcia: TOZ Szczytno

Zdjęcie “Franii” kilka lat wcześniej:

Znęcał się nad psem. Usłyszał zarzuty
Autor zdjęcia: TOZ Szczytno

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczytnie rozpoczęło zbiórkę na uratowanie Franii. Koszt przeprowadzenia takiej intensywnej terapii to około 8 tysięcy złotych. Na szczęście udało się zebrać prawie 200% kwoty: zrzutka.pl/s48bg3

reklama

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad psem. Nie zapewnienia odpowiedniej opieki lekarskiej oraz nie dostarczania odpowiedniej ilości wody i pożywienia. Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat. 3, zaś w typie kwalifikowanym ze szczególnym okrucieństwem od 3 miesięcy do lat 5.

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gosc
3 września 2020 18:25

Zamknac typa w wiezieniu na maksymalną karę. Przecież to masakra .

yyyy
3 września 2020 15:48

podła bestia,bo człowiekiem go nazwać się nie da – zamknąć dziada i postępować tak samo, jak on z tym biednym stworzeniem

Polecane
Ogłoszenia