fbpx
-4 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Będzie duża manifestacja pod Starostwem Powiatowym w Olsztynie

reklama

Manifestacja „STOP kopalni żwiru w Bukwałdzie” jest kolejnym krokiem mieszkańców do zatrzymania inwestycji.

Niedawno pisaliśmy o proteście, który odbył się pod Urzędem Gminy w Dywitach: Tłumy ludzi przed urzędem gminy – protest przeciwko żwirowni.

Mieszkańcy poszli o krok dalej. Powołali „Komitet Obrony Doliny Środkowej Łyny”.

reklama

„W 2013 roku wygraliśmy walkę o zachowanie walorów krajobrazowych i przyrodniczych naszej wsi i nie dopuściliśmy do powstania żwirowni. Teraz, gdy cały świat stawia na ekologię, gdy w czasie pandemii koronawirusa COVID-19 szczególnie doceniamy miejsca nieskażone przemysłem, dające poczucie bezpieczeństwa przebywania w czystym środowisku, tym bardziej szokuje próba podjęcia działań niosących nieodwracalne szkody dla środowiska naturalnego, a tym samym – naszego zdrowia i życia.

Wsiom Bukwałd, Barkweda i Brąswałd, Dywity oraz szlakom rowerowym, pieszym i kajakowy, grozi prawdziwe niebezpieczeństwo. Dlatego organizujemy kolejną manifestację w dniu 31 sierpnia, poniedziałk o godz. 14:30 przed Starostwem Powiatowym w Olsztynie.

Chcemy pokazać zarówno naszym reprezentantom jak i potencjalnemu inwestorowi, że chęć zarobku nie może rujnować życia i zdrowia mieszkańców, niszczyć dziedzictwa historycznego, kulturalnego, krajobrazowego i przyrodniczego” – czytamy w oświadczeniu.

Czytaj też:  Manifestacja solidarności z uchodźcami "Stop torturom na granicy"

Protest odbędzie się 31 sierpnia, w poniedziałek, o godzinie 14:30 przed Starostwem Powiatowym w Olsztynie.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama