fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Lewica Razem wybrała nowy Zarząd Krajowy. Znalazł się w niej polityk z Olsztyna

Wiadomości Lewica Razem wybrała nowy Zarząd Krajowy. Znalazł się w niej polityk z...

Lewica Razem wybrała nowy Zarząd Krajowy i Radę Krajową. W zarządzie znalazła się m.in. posłanka Paulina Matysiak, w radzie z kolei posłowie: Adrian Zandberg, Maciej Konieczny i Marcelina Zawisza, którzy nie ubiegali się o zasiadanie w zarządzie.

W środę zakończyły się wybory w trybie zdalnym do władz krajowych Lewicy Razem, która w Sejmie wraz z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Wiosną Roberta Biedronia tworzy koalicyjny klub Lewicy. W wyborach członkowie i członkinie zdecydowali o składzie Zarządu Krajowego, Rady Krajowej, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.

W Zarządzie Krajowym zasiądą ponownie posłanka Paulina Matysiak, socjolog, ekspert od dochodu podstawowego – Maciej Szlinder i olsztyński samorządowiec Bartosz Grucela. W nowej kadencji dołączą do nich Joanna Wicha, pielęgniarka, działaczka Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz aktywistka sektora pozarządowego Anna Górska.

W Razem konkretną funkcję można pełnić maksymalnie przez dwie dwuletnie kadencje z rzędu. Limit ten obowiązuje zarówno na szczeblu krajowym, jak i na poziomie władz regionalnych.

„W ten sposób chcemy uniknąć +zabetonowania+ władz. Dzięki limitowi kadencji większe szanse na udział w władzach mają osoby z krótszym partyjnym stażem i mniejszą rozpoznawalnością” – powiedziała  Paulina Matysiak.

Zgodnie z tą zasadą do Zarządu Krajowego nie kandydowali więc posłowie Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza i Maciej Konieczny. W nowej kadencji będą oni członkami Rady Krajowej, czyli najwyższego organu partyjnego między kongresami. Rada odpowiada za strategiczne decyzje polityczne i stanowiska w sprawach bieżących, także tworzy program partii. Zarząd, będący częścią Rady Krajowej, sprawuje władzę wykonawczą.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x