fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 9 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

12 postępowań prokuratury okręgu olsztyńskiego związanych z COVID-19

Wiadomości 12 postępowań prokuratury okręgu olsztyńskiego związanych z COVID-19

Od początku pandemii prokuratury okręgu olsztyńskiego prowadziły łącznie 12 postępowań dotyczących niebezpiecznych zachowań w tym okresie. Nikomu nie przedstawiono zarzutów, żadne z tych śledztw nie zakończy się aktem oskarżenia – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Krzysztof Stodolny.

„W Prokuraturach rejonowych okręgu olsztyńskiego w okresie od marca 2020 do chwili obecnej prowadzono łącznie 12 postępowań w sprawach dotyczących opuszczania miejsc kwarantanny przez osoby z podejrzeniem zarażenia COVID-19, lub u których wykryto w następnym okresie zarażenie wirusem, organizowania spotkań towarzyskich (niemasowych)” – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. Dodał, że wszystkie postępowania zostały zakończone.

„W dwóch sprawach wydano postanowienia o umorzeniu śledztwa wobec braku znamion czynu zabronionego, zaś w dziesięciu sprawach wydano postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania” – doprecyzował rzecznik prokuratury. Stodolny przyznał, że jedno z postępowań dotyczyło zorganizowania szkolenia dla personelu szpitala wojewódzkiego w Olsztynie tuż na początku pandemii, w którym brało udział 56 osób, choć wówczas obowiązywały już przepisy mówiące o tym, że maksymalna liczba osób na spotkaniu nie powinna przekraczać 50. Po spotkaniu, które dotyczyło sposobu zakładania kombinezonu chroniącego przed COVID-19 okazało się, że jeden z uczestników spotkania był zakażony koronawirusem. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie „wobec braku znamion czynu zabronionego”.

Warmińsko-mazurska komenda policji poinformowała, że do 19 sierpnia odnotowano w sumie 1320 różnego rodzaju wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem zasad wynikających ze stanu epidemii. „772 osoby zostały pouczone, 208 zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 340 osób skierowane zostały wnioski do sądu o ich ukaranie” – podało biuro prasowe warmińsko-mazurskiej policji.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x