19 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Szef olsztyńskiego Sanepidu sugeruje się zaszczepić

WiadomościSzef olsztyńskiego Sanepidu sugeruje się zaszczepić

Coraz więcej przypadków zakażeń, w tym w szpitalach, urzędach czy na weselach. Koronawirus w naszym województwie nie odpuszcza, a Janusz Dzisko – dyrektor WSSE – poleca szczepienia przeciwko grypie.

reklama

W czwartek (20.08) zanotowano kolejny, 5 już zgon w naszym województwie. W rozmowie z Radiem Olsztyn, szef olsztyńskiego Sanepidu, Janusz Dzisko, zarekomendował szczepienia przeciwko grypie, szczególnie przez osoby będące w grupie ryzyka:

“Obawiam się takiej sytuacji jesiennej, kiedy z zeszłorocznych statystyk ogólnopolskich wynika, że po poradę do lekarza POZ-u w sezonie grypowym zgłosiło się ponad 4 mln pacjentów. Jest to ogromne wyzwanie dla systemu, lekarza rodzinnego, laboratoriów i szpitali. Gdybyśmy mogli ograniczyć tę grupę – a możemy przez szczepienie, wtedy infekcji byłoby mniej – to będzie to korzyść dla wszystkich” – powiedział Dzisko.

reklama

Szczepionki mają się pojawić w aptekach na początku września.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
AntyCovid19
20 sierpnia 2020 17:27

🤔A ja sugeruje szefa olsztyńskiego sanepidu odstrzelić z dubeltówy. Albo nie, lepiej bedzie go żywcem do piachu zakopać niech się skurwiel podusi i pomęczy zanim umrze… 🤔

Polecane