fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

Szef olsztyńskiego Sanepidu sugeruje się zaszczepić

reklama

Coraz więcej przypadków zakażeń, w tym w szpitalach, urzędach czy na weselach. Koronawirus w naszym województwie nie odpuszcza, a Janusz Dzisko – dyrektor WSSE – poleca szczepienia przeciwko grypie.

W czwartek (20.08) zanotowano kolejny, 5 już zgon w naszym województwie. W rozmowie z Radiem Olsztyn, szef olsztyńskiego Sanepidu, Janusz Dzisko, zarekomendował szczepienia przeciwko grypie, szczególnie przez osoby będące w grupie ryzyka:

„Obawiam się takiej sytuacji jesiennej, kiedy z zeszłorocznych statystyk ogólnopolskich wynika, że po poradę do lekarza POZ-u w sezonie grypowym zgłosiło się ponad 4 mln pacjentów. Jest to ogromne wyzwanie dla systemu, lekarza rodzinnego, laboratoriów i szpitali. Gdybyśmy mogli ograniczyć tę grupę – a możemy przez szczepienie, wtedy infekcji byłoby mniej – to będzie to korzyść dla wszystkich” – powiedział Dzisko.

reklama

Szczepionki mają się pojawić w aptekach na początku września.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
AntyCovid19

🤔A ja sugeruje szefa olsztyńskiego sanepidu odstrzelić z dubeltówy. Albo nie, lepiej bedzie go żywcem do piachu zakopać niech się skurwiel podusi i pomęczy zanim umrze… 🤔