fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 29 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Miasto wybrało wykonawcę rozbudowy linii tramwajowej! Jest termin rozpoczęcia budowy

Wiadomości Miasto wybrało wykonawcę rozbudowy linii tramwajowej! Jest termin rozpoczęcia budowy

Wybrano wykonawcę rozbudowy linii tramwajowej w Olsztynie – poinformował we wtorek olsztyński urząd miasta. Inwestycja ma kosztować ponad 382 mln zł, a realizacja zadania ma potrwać 26 miesięcy od podpisania umowy.

Jak przekazał we wtorkowym komunikacie olsztyński magistrat, po sprawdzeniu i ocenie złożonych w przetargu ofert siedmiu firm i konsorcjów jako wykonawcę budowy nowej nitki tramwajowej wskazano spółkę ZUE z Krakowa.

Według prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, oferta jest atrakcyjna finansowo, a wykonawca ma ogromne doświadczenie w tego typu pracach.

„Zależy nam właśnie na takim wykonawcy i mamy nadzieję, że ostatecznie właśnie z tą firmą będziemy mogli podpisać umowę. Na to, kiedy to się stanie mają wpływ ewentualne odwołania pozostałych sześciu oferentów, jak i tradycyjna kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych” – zaznaczył.

Władze miasta przewidują, że umowa może zostać podpisana w październiku lub listopadzie, prace mają być rozpoczęte zaraz po podpisaniu, a zakończone w 2023 roku.

Na realizację zadania miasto przeznaczyło 479,7 mln zł, z czego 365 mln zł to dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej. Wskazany w przetargu wykonawca zadeklarował realizację inwestycji za około 382,2 mln zł.

Nowa infrastruktura to około sześć kilometrów podwójnego torowiska. Zostanie poprowadzona ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Pozwoli to na uruchomienie dwóch kolejnych linii tramwajowych w mieście.

Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy. Przewidziano również m.in. przebudowę podziemnych sieci, budowę nowych ścieżek rowerowych i chodników.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

  1. A czy Włodarz Miasta zapytał bądź wziął pod uwagę opinie mieszkańców czy chcą znowu ‚tego balaganu’ i całej tej linii tramwajowej ? Czy to jest nam potrzebne?!! Czy to jego prywatny folwark ?!! Mam kaprys i już ?!! To jest nie do pomyślenia

    1
    1
  2. Z prostego rachunku wylicza, że miastu zostanie 97,5 mln. Może by tak wróciły lekcje pływania dla dzieci? Trochę wstyd jak człowiek z Mazur nie umie pływać i unika wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: