fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 26 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Miasto wybrało wykonawcę rozbudowy linii tramwajowej! Jest termin rozpoczęcia budowy

Wiadomości Miasto wybrało wykonawcę rozbudowy linii tramwajowej! Jest termin rozpoczęcia budowy

Wybrano wykonawcę rozbudowy linii tramwajowej w Olsztynie – poinformował we wtorek olsztyński urząd miasta. Inwestycja ma kosztować ponad 382 mln zł, a realizacja zadania ma potrwać 26 miesięcy od podpisania umowy.

Jak przekazał we wtorkowym komunikacie olsztyński magistrat, po sprawdzeniu i ocenie złożonych w przetargu ofert siedmiu firm i konsorcjów jako wykonawcę budowy nowej nitki tramwajowej wskazano spółkę ZUE z Krakowa.

Według prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, oferta jest atrakcyjna finansowo, a wykonawca ma ogromne doświadczenie w tego typu pracach.

„Zależy nam właśnie na takim wykonawcy i mamy nadzieję, że ostatecznie właśnie z tą firmą będziemy mogli podpisać umowę. Na to, kiedy to się stanie mają wpływ ewentualne odwołania pozostałych sześciu oferentów, jak i tradycyjna kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych” – zaznaczył.

Władze miasta przewidują, że umowa może zostać podpisana w październiku lub listopadzie, prace mają być rozpoczęte zaraz po podpisaniu, a zakończone w 2023 roku.

Na realizację zadania miasto przeznaczyło 479,7 mln zł, z czego 365 mln zł to dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej. Wskazany w przetargu wykonawca zadeklarował realizację inwestycji za około 382,2 mln zł.

Nowa infrastruktura to około sześć kilometrów podwójnego torowiska. Zostanie poprowadzona ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Pozwoli to na uruchomienie dwóch kolejnych linii tramwajowych w mieście.

Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy. Przewidziano również m.in. przebudowę podziemnych sieci, budowę nowych ścieżek rowerowych i chodników.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x