fbpx
-5 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

W rzece utonął 36-latek

reklama

W tym roku na Warmii i Mazurach utonęło 27 osób – podała w piątek policja. O utonięciu 36-latka w Braniewie poinformowała straż pożarna.

Nad rzeką Pasłęką znaleziono rzeczy osobiste pozostawione na brzegu. Powiadomił o tym przechodzień, który przez dłuższy czas obserwował rzekę i nie widział żadnej kąpiącej się osoby. Do poszukiwań zaangażowano grupę nurków z Elbląga i strażaków z Braniewa, a także straż graniczną. Po godzinie poszukiwań wyłowiono mężczyznę. Ratownicy medyczni prowadzili akcję reanimacyjną, ale nie dała ona efektu. Stwierdzono zgon mężczyzny.

Jak podał asp. Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji, w regionie od początku roku utonęło 27 osób a w wakacje 16 osób. Były wśród nich osoby młode: 18-latek, który utonął w jez. Dargin w Węgorzewie, 15-latek w Dolnym Stawie w Galinach oraz 12-latka w jez. Oleckim w Olecku.

Czytaj też:  Codzienna służba olsztyńskich żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej
reklama

Jak podało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w czwartek w całym kraju utonęły cztery osoby. Od 1 kwietnia policja odnotowała w Polsce 263 utonięcia.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama