20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

19-latek znęcał się nad siostrą. Trafił na 2 miesiące do aresztu

Wiadomości19-latek znęcał się nad siostrą. Trafił na 2 miesiące do aresztu

Pewien 19-latek dopuścił się zniszczenia wyposażenia jednej z działek ogrodowych. Straty opiewały na kwotę ponad 2 tys. złotych. Ponadto ten młody mężczyzna znęcał się nad swoją siostrą. Został zatrzymany przez policjantów.

reklama

Do zniszczenia mienia doszło na początku sierpnia 2020 roku. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia. Zniszczeniu uległy przedmioty znajdujące się na jednej z działek ogrodowych w Giżycku. Sprawca m.in. spalił narzędzia ogrodowe, krzesła, żelazko, rozbił grill betonowy, zniszczył ule, dekoracje ogrodowe oraz rozbił szybę w altanie. Z miejsca został skradziony szpadel. Pokrzywdzony wycenił szkody na kwotę ponad 2 tys. złotych. Sprawę wyjaśniali policjanci.

Tego samego dnia funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczące przemocy w rodzinie. Rozmówczyni poinformowała, że brat się nad nią znęca, wyzywa ją, grozi pozbawieniem życia oraz niszczy wyposażenie domu. Na miejsce pojechał patrol policji. W mieszkaniu podczas rozmowy z kobietą funkcjonariusze zauważyli szpadel, który mógł pochodzić z kradzieży z ogródka działkowego. Po wykonaniu czynności okazało się, że szpadel faktycznie należy do właściciela działki ogrodowej, u którego doszło do zniszczenia mienia.

reklama

19-latek został zatrzymany w policyjnej celi. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz znęcania się nad siostrą. Sąd w Giżycku zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
odp.
6 lutego 2021 11:02

Żeby tylko on jeden znęcał się nad siostrą. Taki jeden latami prześladuje i znęca się psychicznie nad swoją siostrą i jest bezkarny !

Polecane