-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńskie środowisko LGBT wspiera zatrzymane aktywistki z Warszawy. Tęczowy Kopernik?

WiadomościOlsztyńskie środowisko LGBT wspiera zatrzymane aktywistki z Warszawy. Tęczowy Kopernik?

Fanpage Olsztyńskiego Marszu Równości wydał wczoraj manifest, w którym solidaryzuje się z zatrzymanymi działaczkami LGBT, które w Warszawie przyodziały pomniki w tęczowe flagi.

reklama

Zdarzenie miało miejsce z nocy z 28 and 29 lipca w stolicy kraju. Mikołaj Kopernik, Chrystus, Syrena nad Wisłą czy Józef Piłsudski zostali odziani w tęczowe flagi, które są symbolem działalności LGBT. Trzy aktywistki, które dopuściły się tego czynu, zostały zatrzymane w środę (05.08) przez policję. Działacze z Olsztyńskiego Marszu Równości potępiają takie postępowanie:

„Stanowczo sprzeciwiamy się takim działaniom policji i prokuratury, które mają na celu jedynie zastraszenie aktywistek i aktywistów LGBT+” – napisali na swoim fanpage’u.

reklama

Podkreślają oni, że post ma na celu solidaryzację z zatrzymanymi kobietami. W zeszłym roku aktywiści olsztyńskiej organizacji ubrali naszego Kopernika spod zamku w taką samą flagę i nie ponieśli z tego powodu żadnych konsekwencji.

reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stop antypolakom
12 sierpnia 2020 08:01

Zastanówcie się kto za to płaci i w jakim celu. Chcą jeszcze bardziej skłócić społeczeństwo i rozp… wartości rodzinne. To taka też zemsta tych środowisk, bo wartości rodzinne są w naszej tradycji, a wartości (amoralność i dewiacje) LGBT nigdy w Polsce nie było i nie będzie. Wszyscy normalni Polacy, bez względu na religię i sympatie partyjne powinni murem stanąć przeciwko LGBT, zdusić w zarodku i rozdeptać tego robaka!

Dre
10 sierpnia 2020 00:19

Oni są skrajnie nietolerancyjni. W dodatku stosują przemoc.

Popularne