fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Sprawa Czesława Małkowskiego – będzie apelacja

Wiadomości Sprawa Czesława Małkowskiego - będzie apelacja

Były prezydent Olsztyna zamierza odwołać się od wyroku ostródzkiego sądu. We wrześniu został skazany za gwałt na pracownicy ratusza. 

Sąd Rejonowy w Ostródzie wyrok w sprawie Czesława Jerzego Małkowskiego ogłosił 21 września. Były włodarz stolicy Warmii i Mazur, obecnie miejski radny, został uznany winnym gwałtu na ciężarnej urzędniczce oraz usiłowania zgwałcenia, do czego miał wykorzystać istniejącą relację zależności. Małkowski został skazany na 5 lat więzienia, ponadto zasądzono wobec niego 6-letni zakaz zbliżania się do głównej pokrzywdzonej i kontaktowania z nią oraz – na ten sam okres – zakaz sprawowania kierowniczych funkcji w administracji publicznej.

Jak poinformowała w ostatnich dniach Polska Agencja Prasowa, ostródzki sąd przygotował już obszerne pisemne uzasadnienie wyroku, a obrońca Czesława Małkowskiego w rozmowie z PAP-em zapowiedział apelację do sądu II instancji. Sam oskarżony już we wrześniu podkreślał, że będzie się odwoływał od, jego zdaniem, krzywdzącego wyroku.

Czesław Małkowski miał również zarzuty dotyczące molestowania, jednak te zostały umorzone z powodu przedawnienia.

 [custom-related-posts title=”Pisaliśmy o tym” order_by=”title” order=”ASC” none_text=”None found”]

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x