fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 15 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wielki gest przy wielkiej charytatywnej akcji „Nakręć się na pomaganie”

Czwarta edycja zbiórki nakrętek, rozkręcona przez dzielnicowego z Białej Piskiej- aspiranta Adama Trzonkowskiego, dobiegła końca. Zebrano blisko 12 ton plastikowych korków.

Wielki gest przy wielkiej charytatywnej akcji „Nakręć się na pomaganie”
Autor zdjęcia: KWP

Jesienią ubiegłego roku asp. Adam Trzonkowski- dzielnicowy z Białej Piskiej rozpoczął czwartą edycję zbiórki nakrętek pod hasłem „Nakręć się na pomaganie. Po raz drugi zbierał plastikowe korki z myślą o dwuletniej Poli z Pisza. Pola Zielińska od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo – nerwowy. Rok temu przeszła operację wszczepienia pierwszego implantu ślimakowego. W lutym tego roku dziewczynka była ponownie operowana. Wszczepiono jej drugi implant ślimakowy. Rodzice dziewczynki nie kryją swojej ogromnej radości, gdyż informacja o możliwości przeprowadzenia tego zabiegu pojawiła się nagle i była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Pola przechodzi obecnie intensywną rehabilitację. Uczestniczy m.in. w zajęciach surdologopedycznych, umuzykalniających i turnusach rehabilitacyjnych, a także korzysta z wizyt u specjalistów. Jest bardzo pogodną dziewczynką.

Wielki gest przy wielkiej charytatywnej akcji „Nakręć się na pomaganie”
Autor zdjęcia: KWP

Tegoroczna akcja zbiórki nakrętek dla Poli przerosła najśmielsze oczekiwania dzielnicowego oraz rodziców dziewczynki. Przedsięwzięcie rozkręcone przez „Nakrętkowego Mistrza Świata”, bo tak się mówi o Adamie, nabrało ogromnego rozgłosu. Worki z korkami przynosiły prywatne osoby oraz różne instytucje. Mnóstwo nakrętek przywozili żołnierze oraz szkoły. Do akcji włączyli się także funkcjonariusze służby więziennej oraz więźniowie. Paczki docierały także z zagranicy w tym od dzieci z polskiej szkoły w Szwecji. Wspólnymi siłami udało się nazbierać blisko 12 ton nakrętek.
W lipcu tego roku przyszedł czas na zakończenie akcji. Jej finał jest dość zaskakujący. Asp. Adam Trzonkowski oraz rodzice Poli zdecydowali, aby część zebranych nakrętek przekazać na leczenie Hani z Ełku. 9-miesięczna dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni- SMA1. Trwa zbiórka środków na jej terapię genową w Stanach Zjednoczonych.
Za wszystkie nakrętki zebrane w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”, za wszelką pomoc i wsparcie bardzo serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy. Dziewczynkom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia.
Dzielnicowy jesienią rusza z piątą edycją zbiórki nakrętek.

Wielki gest przy wielkiej charytatywnej akcji „Nakręć się na pomaganie”
Autor zdjęcia: KWP

Wielki gest przy wielkiej charytatywnej akcji „Nakręć się na pomaganie”
Autor zdjęcia: KWP

 

ŹródłoKWP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...