17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

W Olsztynie powstał pierwszy i jedyny taki w Polsce tor do sportów wodnych

WiadomościW Olsztynie powstał pierwszy i jedyny taki w Polsce tor do sportów...

Nad zatoką Miłą w Olsztynie, powstał pierwszy i jedyny taki w Polsce tor do sportów wodnych wykorzystujący fotowoltaiczną instalację, w pełni przyjazną dla środowiska.

reklama

O parku sportów i zabaw wodnych, Nice Bay, pisaliśmy wam w czerwcu tutaj: Nice Bay to jedyne miejsce w Olsztynie z takim klimatem. Poczuj się jak w Kalifornii i odpocznij nad wodą. Teraz, miejsce to staje się jeszcze bardziej wyjątkowe, gdyż jest w pełni ekologiczne.

Dzięki zastosowaniu technologii fotowoltaiczne – czyli takiej, która pozwala przetwarzać światło słoneczne na energię elektryczną – Nice Bay stało się pierwszym takim parkiem w Polsce, napędzanym w ten sposób. Jest to rewolucja dla sportów wodnych takich jak wakeboarding. O przełomowym wykorzystaniu ekologicznej technologii w Olsztynie mówią już także media ogólnopolskie, gdyż 11 lipca w ramach materiału pogodowego w Pytaniu na Śniadanie, odwiedzono właśnie Nice Bay nad zatoką Miłą.

reklama

W Olsztynie powstał pierwszy i jedyny taki w Polsce tor do sportów wodnych

Właściciel toru – Michał Gospodarski – z dumą przyznaje, że jego tor jest “samowystarczalny i ekonomiczny” co czyni go jednym takim w kraju i prawdopodobnie na świecie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane