15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Kładka, czy tunel? Są dwa pomysły na połączenie dworca z Zatorzem

WiadomościKładka, czy tunel? Są dwa pomysły na połączenie dworca z Zatorzem

Negocjacje pomiędzy stronami o budowę nowego dworca wciąż trwają. Na opóźnieniach i braku kompromisu cierpią mieszkańcy. Są dwa pomysły na połączenie dworca z osiedlem Zatorze, ale czy którykolwiek w ogóle zostanie zrealizowany?

reklama

Spór między deweloperem Retail Provider, a spółką PKP SA o budowę nowego dworca trwa w najlepsze. Na ten moment istnieje ryzyko, że inwestycja nie dojdzie do skutku. Jednym z ważniejszych elementów w całej konstrukcji nowego obiektu, miało być połączenie osiedla Zatorze z dworcem. Retail Provider, na swojej konferencji prezentującej “Synergię” – Wizja developera na nowy dworzec w Olsztynie. Powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe „Synergia” – przedstawił pomysł wybudowania kładki, która położona byłaby nad trakcjami i prowadziła prosto z osiedla, na teren centrum.

PKP natomiast, przedstawiło swój pomysł na wybudowanie podziemnego tunelu, który znajdowałby się pod torami i biegł aż w okolicę ulicy Marii Zientary Malewskiej. Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza, poinformowała, że miasto mogłoby pomóc w finansowaniu pomysłu z podziemnym tunelem:

reklama

“My zadeklarowaliśmy, że utrzymamy windy, jeśli inwestor (lub inwestorzy) je wybudują. Postulowaliśmy o to, by były one jak najlepszej jakości, by mogły służyć naszym mieszkańcom. Parking jest i pozostanie własnością PKP”.

Warto podkreślić, że rozwiązanie z wybudowaniem tunelu jest o tyle kłopotliwe, że w miejscu w którym tunel miałby się kończyć wyjściem, znajduje się zbyt duża różnica poziomów i trzeba byłoby ją albo skorygować, albo posiłkować się schodami i windami.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
29 lipca 2020 09:57

A może by tak miasto szanowne zastanowiło się nad budową drogi wyjazdowej z Zatorza? Wydajecie pozwolenia na budowy kolejnych bloków, ludzi i samochodów tam coraz więcej i wszyscy stoją w korkach na Limanowskiego i Wojska Polskiego.
Poprawą bezpieczeństwa się nie zajmujecie, dzikami się nie zajmujecie, dziurami w drogach się nie zajmujecie, starówką i syfem przy Wysokiej Bramie się nie zajmujecie. To może chociaż za te pieniądze, które dostajecie za nic nie robienie byście pomyśleli o tej drodze, co?

123
29 lipca 2020 07:20

tunel był od zawsze zalewany przy byle opadach, z nowym może być nie lepiej.

Polecane