fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 15 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kładka, czy tunel? Są dwa pomysły na połączenie dworca z Zatorzem

Negocjacje pomiędzy stronami o budowę nowego dworca wciąż trwają. Na opóźnieniach i braku kompromisu cierpią mieszkańcy. Są dwa pomysły na połączenie dworca z osiedlem Zatorze, ale czy którykolwiek w ogóle zostanie zrealizowany?

Spór między deweloperem Retail Provider, a spółką PKP SA o budowę nowego dworca trwa w najlepsze. Na ten moment istnieje ryzyko, że inwestycja nie dojdzie do skutku. Jednym z ważniejszych elementów w całej konstrukcji nowego obiektu, miało być połączenie osiedla Zatorze z dworcem. Retail Provider, na swojej konferencji prezentującej „Synergię” – Wizja developera na nowy dworzec w Olsztynie. Powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe „Synergia” – przedstawił pomysł wybudowania kładki, która położona byłaby nad trakcjami i prowadziła prosto z osiedla, na teren centrum.

PKP natomiast, przedstawiło swój pomysł na wybudowanie podziemnego tunelu, który znajdowałby się pod torami i biegł aż w okolicę ulicy Marii Zientary Malewskiej. Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza, poinformowała, że miasto mogłoby pomóc w finansowaniu pomysłu z podziemnym tunelem:

„My zadeklarowaliśmy, że utrzymamy windy, jeśli inwestor (lub inwestorzy) je wybudują. Postulowaliśmy o to, by były one jak najlepszej jakości, by mogły służyć naszym mieszkańcom. Parking jest i pozostanie własnością PKP”.

Warto podkreślić, że rozwiązanie z wybudowaniem tunelu jest o tyle kłopotliwe, że w miejscu w którym tunel miałby się kończyć wyjściem, znajduje się zbyt duża różnica poziomów i trzeba byłoby ją albo skorygować, albo posiłkować się schodami i windami.

2 KOMENTARZE

  1. A może by tak miasto szanowne zastanowiło się nad budową drogi wyjazdowej z Zatorza? Wydajecie pozwolenia na budowy kolejnych bloków, ludzi i samochodów tam coraz więcej i wszyscy stoją w korkach na Limanowskiego i Wojska Polskiego.
    Poprawą bezpieczeństwa się nie zajmujecie, dzikami się nie zajmujecie, dziurami w drogach się nie zajmujecie, starówką i syfem przy Wysokiej Bramie się nie zajmujecie. To może chociaż za te pieniądze, które dostajecie za nic nie robienie byście pomyśleli o tej drodze, co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...