fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Wizja developera na nowy dworzec w Olsztynie. Powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe „Synergia”

Wiadomości Wizja developera na nowy dworzec w Olsztynie. Powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe "Synergia"

Podczas środowej (08.07) konferencji prasowej Retail Provider, przedstawiono koncepcję Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego – czyli wielofunkcyjnego kompleksu, z funkcją dworca PKP i PKS w Olsztynie. Projekt nosi nazwę „Synergia”.

Prezes Retail Provider, Rafał Twarowski, wraz z francuskim zespołem architektów, zaprezentował swoje plany na wygląd nowego dworca oraz pozostałej zabudowy. W skład kompleksu „Synergia” ma wejść część biurowa, medyczna, co-workingowa, rozrywkowa, gastronomiczna, handlowa, komunikacyjna, hotelowa oraz parkingowa. Wraz z czterogwiazdkowym hotelem ma zostać udostępnione centrum konferencyjne. Najwyższa elewacja ma zostać przeznaczona dla celów ekologicznych. Budynki, w których mają powstać dane strefy, będą osobnymi bryłami, połączonymi ze sobą pasażem handlowo-usługowym. Poza budynkami, w planach jest stworzenie miejsc do integracji dla odwiedzających, takich jak nowy plac miejski, fontanna czy „schody miejskie”. Częścią planu projektu developera, jest połączenie dworca z dzielnicą Zatorze kładką, która wybudowana byłaby bezpośrednio nad peronami. Zdaniem architektów, charakterystycznie wyglądające budynki wchodzące w skład „Synergii”, zostały opracowane zgodnie z duchem naszego regionu.

Główny budynek dworca PKP, miałby zostać obrócony o 90 stopni. Ułatwiłoby to bezpośrednią komunikację między dworcem, a resztą wielofunkcyjnego centrum oraz zwiększyło jego widoczność. Powstanie 1200 miejsc parkingowych na terenie całego kompleksu. Od strony ul. Lubelskiej miałoby się pojawić podziemne wejście na teren dworca PKS, znajdującego się na poziomie podziemnym. Jak twierdzi jeden z architektów projektu, „filozofią ich projektu było stworzenie dzielnic przydworcowych, niż samego kompleksu”. Całość „Synergii” ma być świetnie skomunikowana zarówno z komunikacją miejską w postaci tramwajów i autobusów, jak i z taksówkami. W ramach całego obiektu miałoby powstać około 2000 miejsc pracy.

„Piękna nowa ikona architektoniczna narożnego budynku będzie na pewno rozpoznawalna w całej Polsce – może stanie się nową bramą do miasta Olsztyna” – prezes Rafał Twarowski o „Synergii”.

Doświadczeni francuscy architekci, którzy zaprojektowali wizję kompleksu dla Retail Provider, tworzyli już podobne, nowoczesne obiekty w całej Polsce m.in. dworzec w Gdańsku.

Wizja developera na nowy dworzec w Olsztynie. Powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe „Synergia” Wizja developera na nowy dworzec w Olsztynie. Powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe „Synergia” Wizja developera na nowy dworzec w Olsztynie. Powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe „Synergia” Wizja developera na nowy dworzec w Olsztynie. Powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe „Synergia” Wizja developera na nowy dworzec w Olsztynie. Powstanie wielofunkcyjne centrum handlowe „Synergia”

 

 

 

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

7
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x