fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zamiast utylizować, karmić je? Jest pomysł na “restaurację dla dzików” w Olsztynie

WiadomościZamiast utylizować, karmić je? Jest pomysł na "restaurację dla dzików" w Olsztynie

W ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego pojawiło się ciekawe zgłoszenie. Chodzi o stworzenie specjalnego miejsca do karmienia dzików. Czy to rozwiązałoby problem?

reklama

Kolejna edycja OBO ruszyła już jakiś czas temu. Każdy mieszkaniec Olsztyna ma prawo zgłosić swój pomysł na spożytkowanie ponad 6 mln złotych. Stąd też nie dziwne, że pojawiają się pomysły, dotyczące palącego problemu Olsztyna – dzików.

“Wyrafinowana restauracja dla dzików Olsztyna z lokalizacją Las Miejski Olsztyna” – tak brzmi pełna nazwa zgłoszonego projektu, którego celem jest utworzenie specjalnego kompostownika, o powierzchni 3-8 arów, który miałby stać się miejscem uczty dla dzików. Napełniany byłby odpadamy zielonymi i kuchennymi z Parku Centralnego i ul. Emilii Plater.

reklama

Według planu miałyby powstać 2-3 ostoje dla dzików, następnie trzeba by było je wyłapać i tam sprowadzić, zamiast utylizować. Zdaniem Pana Piotra – wnioskodawcy – szacowane koszta takiej operacji wyniosłyby około 80 tys zł.

Problem dzików w Olsztynie narasta. Pomysł stworzenia wydzielonego dla nich miejsca, do ich dokarmiania, co miałoby zapobiegać wchodzeniu zwierząt do miasta, wydaje się dość oryginalny. Czy jest do zrealizowania?

reklama

 

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ludwik Alpert
25 lipca 2020 00:01

A obok restauracja i sklep z mięsem dzika !Dobry pomysł .

Artur
23 lipca 2020 09:30

A takie “restauracje” otwiera się w USA:
https://www.youtube.com/watch?v=Rcxow7lBr3Q

Polecane
Ogłoszenia