fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Zamiast utylizować, karmić je? Jest pomysł na „restaurację dla dzików” w Olsztynie

WiadomościZamiast utylizować, karmić je? Jest pomysł na "restaurację dla dzików" w Olsztynie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego pojawiło się ciekawe zgłoszenie. Chodzi o stworzenie specjalnego miejsca do karmienia dzików. Czy to rozwiązałoby problem?

Kolejna edycja OBO ruszyła już jakiś czas temu. Każdy mieszkaniec Olsztyna ma prawo zgłosić swój pomysł na spożytkowanie ponad 6 mln złotych. Stąd też nie dziwne, że pojawiają się pomysły, dotyczące palącego problemu Olsztyna – dzików.

„Wyrafinowana restauracja dla dzików Olsztyna z lokalizacją Las Miejski Olsztyna” – tak brzmi pełna nazwa zgłoszonego projektu, którego celem jest utworzenie specjalnego kompostownika, o powierzchni 3-8 arów, który miałby stać się miejscem uczty dla dzików. Napełniany byłby odpadamy zielonymi i kuchennymi z Parku Centralnego i ul. Emilii Plater.

Według planu miałyby powstać 2-3 ostoje dla dzików, następnie trzeba by było je wyłapać i tam sprowadzić, zamiast utylizować. Zdaniem Pana Piotra – wnioskodawcy – szacowane koszta takiej operacji wyniosłyby około 80 tys zł.

Problem dzików w Olsztynie narasta. Pomysł stworzenia wydzielonego dla nich miejsca, do ich dokarmiania, co miałoby zapobiegać wchodzeniu zwierząt do miasta, wydaje się dość oryginalny. Czy jest do zrealizowania?

 

reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze