reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Schronisko Na Paluchu przyjęło łącznie 135 psów ze schroniska w Radysach

WiadomościSchronisko Na Paluchu przyjęło łącznie 135 psów ze schroniska w Radysach

Schronisko Na Paluchu przyjęło łącznie 135 psów ze schroniska w Radysach – poinformował w poniedziałek warszawski ratusz. Zwierzęta są pod opieką weterynarzy, behawiorystów oraz wolontariuszy. Niektóre z nich znalazły już swój nowy dom, ale większość czeka jeszcze na adopcję. Właściciel i kierownik schroniska w Radysach (woj. warmińsko-mazurskie) podejrzani są o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem […]

Schronisko Na Paluchu przyjęło łącznie 135 psów ze schroniska w Radysach – poinformował w poniedziałek warszawski ratusz. Zwierzęta są pod opieką weterynarzy, behawiorystów oraz wolontariuszy. Niektóre z nich znalazły już swój nowy dom, ale większość czeka jeszcze na adopcję.

reklama

Właściciel i kierownik schroniska w Radysach (woj. warmińsko-mazurskie) podejrzani są o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad przebywającymi tam zwierzętami. Jak informowali śledczy, podczas oględzin przeprowadzonych w czerwcu na terenie obiektu znaleziono 10 nieżywych psów, natomiast 70 wymagających leczenia zostało odebranych i przekazanych m.in. do klinik weterynaryjnych, bo stan niektórych zwierząt zagrażał ich życiu.

Część psów ze schroniska trafiła do warszawskiego Schroniska Na Paluchu. „Po dopełnieniu wszelkich formalności prawnych na Paluch miało trafić 100 psów. Ostatecznie stołeczne schronisko obejmie opieką dodatkowe 35 czworonogów. Warszawa przekazała także pod koniec czerwca trzy tony karmy dla pozostałych potrzebujących zwierząt ze schroniska w Radysach” – czytamy w poniedziałkowym komunikacie ratusza.

reklama

Miasto podkreśliło, że zwierzęta mają zapewnione wyżywienie, całodobową opiekę weterynaryjną, wsparcie behawiorystów i czekają na „nowy, kochający dom”. Po przyjeździe z Radys psy mają przeprowadzane testy w kierunku chorób zakaźnych, przechodzą badania oraz są szczepione. Zwierzęta można już zobaczyć na stronie internetowej Schroniska Na Paluchu.

„Za kilka dni rozpoczną się spacery przedadopcyjne, podczas których potencjalni właściciele będą poznawać się z czworonogami. Pierwsza suczka z Radys, zwana +Babcią+, znalazła już swoją nową opiekunkę” – dodał ratusz.

Miasto zaznaczyło, że placówka sprawowała wcześniej opiekę nad zwierzętami zagubionymi i bezdomnymi, które zostały znalezione na terenie Warszawy i Piaseczna. Od 2018 r. trafiają do niej również czworonogi z Góry Kalwarii, od 2019 r. z Raszyna, a od kwietnia 2020 r. również z Łomianek.

„Przygarnięte zwierzęta są czipowane, odrobaczane, szczepione i sterylizowane bądź kastrowane. W schronisku funkcjonuje również szpital zakaźny oraz ogólny, w którym znajdują się sale diagnostyczne i operacyjne oraz laboratorium” – czytamy.

Schronisko szuka jednocześnie pełnoletnich osób chętnych do pomocy, które dysponują wolnym dniem od poniedziałku do piątku. Zadania wolontariuszy to spacery z psami, szukanie nowych domów poprzez ogłoszenia i udział w akcjach promocyjnych, socjalizacja oraz pielęgnacja zwierząt. Szczegóły współpracy opisane są w zakładce „Nabór do wolontariatu” na stronie schroniska.

Możliwe jest też wsparcie okazjonalne ze strony osób, które chcą przyjść jednorazowo lub nie są w stanie zadeklarować regularnych wizyt. Więcej informacji na ten temat znajduje się w zakładce „Pomoc w spacerach”.

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Masz biznes w Olsztynie? FlashSale może przyciągnąć Ci klientów od ręki

FlashSale chce pomóc lokalnym firmom sprzedawać więcej – bez budżetu reklamowego.

Romantyczne wakacje w Krynicy Morskiej – zaplanuj wyjazd już dziś!

Krynica Morska to dobre miejsce na romantyczny wyjazd nad Bałtyk.

Dlaczego warto wybrać kurs przygotowawczy E8 w Olsztynie?

Egzamin ósmoklasisty to ważny moment w edukacji każdego ucznia.

Gdy ciało bije na alarm bez powodu. Jak zrozumieć i opanować napady paniki?

Niewiele jest w ludzkim życiu doświadczeń równie obezwładniających, co nagła, niekontrolowana fala skrajnego przerażenia.

Lampa na podczerwień – naturalna energia bez kofeiny

Wiele osób zaczyna dzień od kawy, a mimo kilku filiżanek wieczorem wciąż brakuje energii.

Rośliny, regionalne smaki i muzyka na żywo. Olecko zaprasza na Targi Ogrodnicze

Będą wystawcy, eksperci i atrakcje. To wydarzenie dla całych rodzin.

FedEx uruchomił nowe centrum logistyczne w Olsztynie

Dla Olsztyna to kolejny sygnał, że miasto zyskuje na znaczeniu jako miejsce dla inwestycji logistycznych i biznesowych.

Zamieszkaj w sercu natury. Nowa inwestycja przyciąga do Mrągowa

Zostało już tylko 5 apartamentów w tym urokliwym miejscu.

Espadryle damskie: jak wybrać idealne buty na lato, wakacje i codzienne stylizacje?

Espadryle damskie od lat należą do najchętniej wybieranych butów na ciepłe miesiące.

Nowa restauracja nad Jeziorem Ukiel już otwarta. Tatarak zaprasza na Plażę Miejską

Wielkie otwarcie Restauracji Tatarak na Plaży Miejskiej w Olsztynie, przy ul. Kapitańskiej 2.

Salon samochodowy wielu marek – Dynamica, tu znajdziesz auto dla Siebie

Marzysz o własnym pojeździe, który idealnie wpasuje się w Twój styl życia i budżet? Trafiłeś we właściwe miejsce.

Kortowiada 2026 już za parę tygodni!

Znamy pełen line-up, sprawdź kiedy grają Twoi ulubieni artyści.
reklama
reklama