fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Potrzebna pomoc, RCKiK apeluje o oddawanie krwi w Olsztynie

Wiadomości Potrzebna pomoc, RCKiK apeluje o oddawanie krwi w Olsztynie

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie na swoim Twitterze opublikowało apel do mieszkańców: „Uwaga. Niskie stany magazynowe krwi. Prosimy o pomoc”

Najbardziej potrzebne są grupy: ARh+, 0Rh+ i 0Rh-.
Taka krew wydawana jest tylko w stanach ratujących życie. Natomiast zapasy grup ARh-, BRh+ i BRh- powinny wystarczyć na 2-4 dni.

By pomóc, należy wcześniej się zarejestrować. Proszony jest wcześniejszy kontakt telefoniczny między 12:00 a 14:00. Z racji na panującą pandemie, są nowe, restrykcyjne warunki przy oddawaniu krwi, o których można przeczytać na stronie RCKiK. Poza Olsztynem są dostępne następujące oddziały: w Bartoszycach, Nidzicy, Elblągu, Giżycku, Iławie i Pasłęku. Oddział w Działdowie jest nieczynny.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x