fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 22 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Luksusowy mercedes popularnego olsztyńskiego YouTubera odnaleziony

Wiadomości Luksusowy mercedes popularnego olsztyńskiego YouTubera odnaleziony

Sukces mazowieckiej policji. Skradziony w zeszłym tygodniu ekskluzywny mercedes S800 z jednej z posesji w Bartągu, został odnaleziony przez policjantów.


Kilka dni temu na terenie gminy Stawiguda w powiecie olsztyńskim doszło do kradzieży dwóch wysokiej klasy samochodów. Jeden z nich, to mercedes stuningowany przez znaną firmę, o wartości ponad 700 tys. zł, a drugi, to audi A6 o wartości przekraczającej 100 tys. zł. Przestępcy w obu kradzieżach wykorzystali – nazywane „walizką” – urządzenie, które służyło im do przechwycenia sygnału z klucza zbliżeniowego do auta. Po „odebraniu” takiego sygnału, wyjeżdżali z posesji kradzionym samochodem. Auto było własnością rodziny znanego YouTubera o pseudonimie „Sasha”.

Informacja o kradzieży trafiła do policjantów z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledzczego KWP zs. w Radomiu. Już w kilka godzin później policjanci trafili do dziupli na terenie powiatu makowskiego. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kryjówka złodziei była na terenie Makowa Mazowieckiego. Na jednej z posesji znaleźli oba skradzione samochody. Mercedes był już częściowo zdemontowany. Policjanci na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 5 mężczyzn (34-39 lat). Cała piątka trafiła do policyjnego aresztu, a później do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, gdzie usłyszeli zarzuty paserstwa mienia o znacznej wartości, za które grozi im do 10 lat więzienia. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Czynności w tej sprawie policjanci z KWP zs. w Radomiu prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.

Jak chronić się przed kradzieżą metodą „na walizkę”?

Metoda „na walizkę” nazywana jest tak, gdyż urządzenie, którym posługują się złodzieje często przypomina właśnie walizkę. Złodzieje nie ograniczają się tylko do kradzieży np. w momencie, gdy właściciel wyjdzie z auta i pójdzie na zakupy, ale działają również w okolicach domów. Liczą na to, że kierowca położył kluczyk w miejscu, gdzie uda się go wykryć z zewnątrz – np. blisko drzwi czy okna. W takiej sytuacji złodzieje nie muszą się nawet zbliżać do ofiary.

Przede wszystkim w domu nie należy kłaść kluczyków przy wejściu, w przedpokoju, na parapecie czy nawet przy ścianie zewnętrznej budynku. Najlepiej włożyć kluczyk do metalowego pudełka, specjalnego pokrowca, czy zawinąć w folię aluminiową. Dobrze kupić specjalne etui lub inne opakowanie na kluczyk zbliżeniowy do auta, które tłumi sygnały radiowe i zmniejsza ryzyko przechwycenia przez złodziei sygnału emitowanego przez kluczyk. Takie profesjonalne etui są już dostępne na rynku.

 Właścicielka samochodu podkreślała, że warto poświęcić swój czas na poprawne zabezpieczenie auta, gdyż kradzieży w ostatnim czasie jest coraz więcej:

„Wiemy już w jaki sposób zabezpieczać bramę i kluczyk, żeby nie stracić samochodu i nie przeżywać takiego koszmaru jak my” – skomentowała dla nas właścicielka.

Mimo uzyskania choć częściowego spokoju, z racji na fakt, że auto zostało odnalezione, właściciele wciąż dochodzą do siebie:

„Trudno było spać, kiedy poprzedniej nocy ktoś chodził po Twojej posesji”

Luksusowy mercedes popularnego olsztyńskiego YouTubera odnaleziony
Autor zdjęcia: KWP Radom

Luksusowy mercedes popularnego olsztyńskiego YouTubera odnaleziony
Autor zdjęcia: KWP Radom

Luksusowy mercedes popularnego olsztyńskiego YouTubera odnaleziony
Autor zdjęcia: KWP Radom

Luksusowy mercedes popularnego olsztyńskiego YouTubera odnaleziony
Autor zdjęcia: KWP Radom

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

6 KOMENTARZE

  1. Ciekawe,że auta są tak dużej wartości a producent skąpi na specjalne etui na kluczyki,gdzie niemozliwoscią byloby pozyskanie takiego sygnalu otwarcia auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: