fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 4 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Uratowane ludzkie życie. Olsztyńscy policjanci reanimowali starszego mężczyznę

Błyskawiczna reakcja olsztyńskich policjantów z wydziału ruchu drogowego pomogła uratować życie 74-letniemu mężczyźnie, który jechał na miejscu pasażera osobowym peugeotem. Mężczyzna, w pewnej chwili zasłabł i stracił przytomność. Na szczęście, podróżował on z członkami swojej rodziny, którzy widząc zagrożenie życia 74-latka przystąpili do udzielania mu niezbędnej pomocy. Po chwili, akcję reanimacyjną przejęli policjanci przejeżdżający obok. Na miejsce wezwana została również karetka pogotowia, której ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala.


Policjanci z olsztyńskiej drogówki uczestniczyli w akcji reanimacyjnej 74-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce w Olsztynie na ul. Wojciecha Kętrzyńskiego w dniu 08.07.2020 roku. Podróżujący wspólnie z członkami swojej rodziny 74-latek, który siedział na tylnej kanapie osobowego peugeota, w pewnym momencie źle się poczuł i zemdlał. Kierowca peugeota, natychmiast zjechał na pobocze i wspólnie z pasażerką zajęli się nieprzytomnym mężczyzną. Okazało się, że u 74-latka ustawały funkcje życiowe i niezbędna okazała się resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Para podróżująca z 74-latkiem natychmiast przystąpiła do RKO.

W chwili zdarzenia, w pobliżu przejeżdżali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy natychmiast zjechali na pobocze i przystąpili do udzielania przedmedycznej pomocy nieprzytomnemu 74-latkowi. Funkcjonariusze po sprawdzeniu funkcji życiowych i po stwierdzeniu utraty świadomości oraz braku oddechu, udrożnili drogi oddechowe mężczyzny i przystąpili do masażu serca.

Po około 5 minutach na miejsce zdarzenia przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, którego ratownicy w pojeździe kontynuowali resuscytację, a następnie mężczyzna zabrali do szpitala.

Szybkie, skuteczne i profesjonalne działanie olsztyńskich policjantów zapobiegło tragedii. Uratowane ludzkie życie.

Pamiętajmy, że w przypadku nagłego zatrzymania krążenia wczesne rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej zwiększa szanse na przeżycie poszkodowanego. Na pochwałę w tej sytuacji zasługują również osoby podróżujące autem wraz z poszkodowanym 74-latkiem – zachowali oni zimną krew w stresującej sytuacji, która wymagała konkretnych reakcji w krótkim czasie. Nie bójmy się pomagać!

ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...