fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Warmińsko-mazurskie. Uruchomiono rezerwy kart do głosowania w około 40 komisjach

W woj. warmińsko-mazurskim blisko 40 komisji wyborczych zwróciło się o wydanie im dodatkowych kart do głosowania. Dzieje się tak w turystycznych miejscowościach Mazur, m.in. Rucianym-Nidzie, Piszu, czy Mikołajkach.

Komisarz wyborczy w Olsztynie Tomasz Konopko poinformował w niedzielę po południu, że już blisko 40 komisji wyborczych zwróciło się o uruchomienie rezerwy kart do głosowania.

„Rezerwy takie fizycznie znajdują się u wójtów i burmistrzów. Dodatkowe karty są komisjom wydawane po wydaniu w tej sprawie uchwały przez okręgowa komisję wyborczą” – powiedział Konopko i dodał, że uchwały takie są na bieżąco podejmowane. Rezerwy kart uruchamia się, gdy komisja wyda wyborcom 80 proc. kart do głosowania, które posiada.

Konopko powiedział, że pierwsze sygnały o konieczności uruchomienia rezerwy kart zaczęły do Olsztyna napływać z Mazur już około południa. „Sygnały takie dostajemy głównie z powiatu piskiego, z Rucianego-Nidy, Pisza, ale też Mikołajek, Mrągowa, czy Giżycka czyli z turystycznych miejscowości, gdzie wiele osób zdecydowało się głosować na podstawie zaświadczenia i dopisuje się do spisu wyborców” – powiedział Konopko.

Na godz. 17 w woj. warmińsko-mazurskim, w okręgu olsztyńskim, frekwencja wyniosła 49,48 proc. W samym Olsztynie frekwencja na tę godzinę wyniosła 53,54 proc.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...