fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Samorząd Giżycka przejął upadły szpital powiatowy

Samorząd Giżycka przejął od syndyka upadły szpital powiatowy. Koszt restrukturyzacji szpitala wyniósł 4 mln zł – poinformował burmistrz miasta Wojciech Iwaszkiewicz.

Do wykupienia szpitala od syndyka i prowadzenia szpitala samorząd Giżycka powołał spółkę – Giżycka Ochrona Zdrowia. Na koszt wykupy upadłego szpitala od syndyka złożył się samorząd miasta Giżycka i samorząd powiatu giżyckiego. Powiat co roku ma wykładać na działalność szpitala 2 mln zł.

Szpital w Giżycku od lat działał jako placówka powiatowa. Od kilku lat szpitalem zarządzała zewnętrzna spółka, która popadła z samorządem w konflikt, nie płaciła powiatowi należnych opłat. W związku z tym powiat złożył w sądzie wniosek o upadłość spółki i jednocześnie w tym samym wniosku wskazał, kto upadłą spółkę ma kupić – Giżycka Ochrona Zdrowia. Sąd ogłosił upadłość spółki prowadzącej szpital w marcu ale z powodu pandemii samorząd Giżycka przejął placówkę od lipca.

„Należało wiele rzecz zgrać tak, by nie trzeba było ani na jeden dzień zamykać szpitala, bo to by się wiązało z ewakuacją pacjentów. Na szczęście się to udało i pacjenci nie odczuli żadnych zmian w funkcjonowaniu szpitala” – powiedział burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz i dodał, że tak jak dotychczas z usług szpitala będą mogli korzystać mieszkańcy miasta, powiatu i turyści.

W giżyckim szpitalu funkcjonuje m.in. jeden z dwóch w tej części regionu oddział zakaźny (drugi jest w Piszu). Oddział ten wymaga pilnego remontu. Władze miasta mają nadzieję, że uzyskają pieniądze na ten cel ze środków resortu zdrowia.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...