fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Setki nielegalnie zatrudnionych obcokrajowców w firmach z Warmii i Mazur

Wiadomości Setki nielegalnie zatrudnionych obcokrajowców w firmach z Warmii i Mazur

Od początku tego roku nielegalnie zatrudnionych w regionie było 700 spośród 3,1 tys. skontrolowanych obcokrajowców – poinformowała we wtorek warmińsko-mazurska straż graniczna.

Rzeczniczka prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz poinformowała, że największe uchybienia funkcjonariusze straży granicznej stwierdzili w kontrolowanych firmach pośredniczących w powierzaniu pracy. Np. przedsiębiorca z Gdyni oddelegował do ełckich zakładów mięsnych 349 cudzoziemców i okazało się, że aż 327 z nich powierzył pracę niezgodnie z przepisami.

„Druga agencja pośrednictwa pracy z siedzibą w powiecie jarocińskim wysłała na Mazury 108 obcokrajowców. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej stwierdzili, że 107 cudzoziemców nielegalnie pracowało w zakładach mięsnych” – dodała Aleksandrowicz.

Rzeczniczka wskazała, że stwierdzone naruszenia przepisów dotyczyły głównie pracy bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia, bez zawarcia stosownej umowy o pracę, oraz powierzenia pracy na innych warunkach, niż określono w zezwoleniu.

Większość nielegalnie zatrudnionych stanowili obywatele Ukrainy.

Aleksandrowicz podała, że w związku z ustaleniami kontroli straż graniczna skierowała do sądów 61 wniosków o ukaranie pracodawców. Ponadto, nałożono 54 grzywny w drodze mandatu karnego na kwotę blisko 16,5 tys. zł. Sądy wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom, którzy zatrudniali pracowników z Ukrainy, Bangladeszu, Białorusi, Gruzji, Indonezji, Mołdawii, Mongolii, Nepalu i Uzbekistanu grzywny na łączną kwotę blisko 131 tys. zł.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

3 KOMENTARZE

  1. e tam, straż graniczna znowu się lansuje. To nielegalne zatrudnienie w 99% przypadków dotyczy sytuacji gdy człowiek ma pozwolenie na pracę jako np murarz a w umowie o pracę wpiszą mu pracownik budowlany. Typowy urzędniczy bełkot ale mandaciki się sypią …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: