fbpx
5 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Policyjne interwencje: parking na torach i w ścianie domu

reklama

Obaj kierowcy zatrzymani przez policjantów znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z nich zakończył swoją jazdę, wjeżdżając w ścianę domu, natomiast drugi po wypadnięciu z drogi zsunął się ze skarpy i zawisł przy torach, blokując ruch kolejowy.

Wczoraj przed godz. 14 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymali informację o mercedesie, który uderzył w dom jednorodzinny w miejscowości Lichtajny. Funkcjonariusze zastali na miejscu 41-latkę, która zaalarmowała policję, i 24-letniego pasażera busa.

Kobieta tłumaczyła policjantom, że w aucie, które prowadziła, zablokowały się koła. – Interweniujący funkcjonariusze, po kilkukrotnej zmianie wersji wydarzeń, nabrali przypuszczeń, że pojazdem kierował rzekomy pasażer. Chwilę później 24-latek przyznał, że to on siedział za kierownicą mercedesa – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Mężczyzna prowadził auto pod wpływem alkoholu – w chwili zdarzenia miał w organizmie – ponad pół promila.

reklama

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gm. Olsztynek stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w budynek mieszkalny, powodując uszkodzenie ścian nośnych budynku.

Do kolejnego zdarzenia doszło tuż przed północą – olsztyńska policja dostała sygnał, że na torowisku kolejowym na trasie Olsztyn–Gągławki znajduje się samochód osobowy. Tuż przy torach policjanci faktycznie znaleźli land rovera, przy którym siedział nietrzeźwy kierowca. Jak tłumaczył mundurowym, jadąc drogą szutrową w kierunku Kortowa stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wypadł z drogi. Samochód po zsunięciu się ze skarpy zawisł na wystającym z ziemi pręcie.

Po badaniu okazało się, że mieszkaniec Olsztyna miał prawie promil alkoholu w organizmie, po za tym nie miał przy sobie niezbędnych dokumentów. Pojazd został usunięty ze szlaku, a ruch kolejowy na tym odcinku został wznowiony dopiero po ponad 2 godzinach.

Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Krzysztof

z niego taki rajdowiec: jak z was dziennikarze….czyli absolutnie żaden