fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ponad 223 mln zł może trafić do samorządów woj. warmińsko-mazurskiego

Ponad 223 mln zł może trafić do samorządów woj. warmińsko-mazurskiego w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Najwięcej pieniędzy – 20,5 mln zł, miałby otrzymać samorząd Olsztyna – poinformował w czwartek na konferencji prasowej wojewoda Artur Chojecki.

Fundusz Inwestycji Samorządowych nazywany jest tarczą inwestycyjną dla samorządów. Ma on zrekompensować samorządom miejskim, gminnym i powiatowym ubytki wpływów z podatków powstałe w wyniku epidemii koronawirusa. Łączna wartość Funduszu ma wynieść 6 mld zł.

„Województwo warmińsko-mazurskie będzie mogło liczyć na 223 mln zł, ta kwota została wyliczona w oparciu o algorytm uwzględniający m.in. zapisane w budżetach samorządów inwestycje” – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. W jego ocenie realnie samorządy będą mogły otrzymać pieniądze z FIS we wrześniu.

Chojecki podał, że najwyższą kwotę może otrzymać miasto Olsztyn – 20,5 mln zł. W ocenie miejskiego radnego PiS Radosława Nojmana pieniądze te mogą być przeznaczone na wkład własny w dawno wyczekiwany remont hali Urania, czy budowę żłobka.

Drugie co do wielkości miasto regionu – Elbląg, może liczyć na 5,8 mln zł.

Podczas konferencji prasowej podano, że powiat bartoszycki może liczyć na 10 mln zł, ełcki na 15 mln zł, giżycki na 11 mln zł, iławski na 15 mln zł, a olsztyński na 26 mln zł.

Otrzymane środki samorządy będą mogły przeznaczyć na szeroko rozumiane inwestycje, np. na drogi, chodniki, żłobki, kanalizacje itp. Mogą one także stanowić wkład własny na przykład przy inwestycjach realizowanych przy wsparciu z innych środków publicznych m.in. z Funduszu Dróg Samorządowych. Środki te będzie można wydatkować do końca 2022 roku.

Ponad 223 mln zł może trafić do samorządów woj. warmińsko-mazurskiego Ponad 223 mln zł może trafić do samorządów woj. warmińsko-mazurskiego Ponad 223 mln zł może trafić do samorządów woj. warmińsko-mazurskiego Ponad 223 mln zł może trafić do samorządów woj. warmińsko-mazurskiego Ponad 223 mln zł może trafić do samorządów woj. warmińsko-mazurskiego

Źródłopap

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...