fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Artykuł sponsorowany Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza antykryzysowa to już ponad 900 mln zł na pomoc dla firm i ochronę miejsc pracy na Warmii i Mazurach. To nie tylko liczby, to realne wsparcie – mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej w Działdowie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak.

Podczas wizyty w województwie warmińsko-mazurskim wiceminister Alina Nowak odwiedziła Działdowo i Dobre Miasto, gdzie spotkała się m.in. z przedstawicielami firm Dekorglass Działdowo S.A. oraz DFM Sp. z o.o. W obu firmach udało się uniknąć zwolnień. Wiceminister Nowak zaznaczyła, że dotąd wypłacono już ponad 86 miliardów złotych na pomoc przedsiębiorcom z całej Polski. Dzięki temu udało się ochronić prawie 5 milionów miejsc pracy.

– Dzięki kolejnym spotkaniom z przedsiębiorcami w całej Polsce możemy przekonać się, że wsparcie w ramach m.in. tarczy antykryzysowej to realna i naprawdę potrzebna pomoc. To, że tarcza działa, to z jednej strony efekt dobrze zaprojektowanych narzędzi, a z drugiej – wysiłek urzędów odpowiedzialnych za realizacje tarczy – mówiła wiceminister Alina Nowak. Jak dodaje, przedsiębiorcy są zgodni: to bardzo ważne, że wsparcie trafia do nich szybko.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu różnych instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej, finansowej i pomocowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już ok. 86,8 mld zł. Sama tarcza antykryzysowa to już ponad 26 mld zł.
W województwie warmińsko-mazurskim łączna kwota wsparcia osiągnęła poziom ok. 2,6 mld zł. Tarcza antykryzysowa to przeszło 900 mln zł.
Przeznaczono:
• 306,6 mln zł na dofinansowanie do wynagrodzeń ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Europejskiego Funduszu Społecznego na ochronę blisko 70 tys. miejsc pracy;
• Ok. 270,5 mln złotych przyznanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców;
• Świadczenia postojowe w kwocie ponad 97 mln zł, które trafiły do przeszło 49 tys. osób;
• Zwolnienie ze składek ZUS na kwotę 226 mln zł.

Według szacunków rządu wartość wsparcia oferowanego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej wyniesie ponad 312 miliardów złotych.

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x