fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 30 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Artykuł sponsorowany Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza antykryzysowa to już ponad 900 mln zł na pomoc dla firm i ochronę miejsc pracy na Warmii i Mazurach. To nie tylko liczby, to realne wsparcie – mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej w Działdowie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak.

Podczas wizyty w województwie warmińsko-mazurskim wiceminister Alina Nowak odwiedziła Działdowo i Dobre Miasto, gdzie spotkała się m.in. z przedstawicielami firm Dekorglass Działdowo S.A. oraz DFM Sp. z o.o. W obu firmach udało się uniknąć zwolnień. Wiceminister Nowak zaznaczyła, że dotąd wypłacono już ponad 86 miliardów złotych na pomoc przedsiębiorcom z całej Polski. Dzięki temu udało się ochronić prawie 5 milionów miejsc pracy.

– Dzięki kolejnym spotkaniom z przedsiębiorcami w całej Polsce możemy przekonać się, że wsparcie w ramach m.in. tarczy antykryzysowej to realna i naprawdę potrzebna pomoc. To, że tarcza działa, to z jednej strony efekt dobrze zaprojektowanych narzędzi, a z drugiej – wysiłek urzędów odpowiedzialnych za realizacje tarczy – mówiła wiceminister Alina Nowak. Jak dodaje, przedsiębiorcy są zgodni: to bardzo ważne, że wsparcie trafia do nich szybko.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu różnych instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej, finansowej i pomocowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już ok. 86,8 mld zł. Sama tarcza antykryzysowa to już ponad 26 mld zł.
W województwie warmińsko-mazurskim łączna kwota wsparcia osiągnęła poziom ok. 2,6 mld zł. Tarcza antykryzysowa to przeszło 900 mln zł.
Przeznaczono:
• 306,6 mln zł na dofinansowanie do wynagrodzeń ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Europejskiego Funduszu Społecznego na ochronę blisko 70 tys. miejsc pracy;
• Ok. 270,5 mln złotych przyznanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców;
• Świadczenia postojowe w kwocie ponad 97 mln zł, które trafiły do przeszło 49 tys. osób;
• Zwolnienie ze składek ZUS na kwotę 226 mln zł.

Według szacunków rządu wartość wsparcia oferowanego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej wyniesie ponad 312 miliardów złotych.

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: