fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 10 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza antykryzysowa to już ponad 900 mln zł na pomoc dla firm i ochronę miejsc pracy na Warmii i Mazurach. To nie tylko liczby, to realne wsparcie – mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej w Działdowie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak.

Podczas wizyty w województwie warmińsko-mazurskim wiceminister Alina Nowak odwiedziła Działdowo i Dobre Miasto, gdzie spotkała się m.in. z przedstawicielami firm Dekorglass Działdowo S.A. oraz DFM Sp. z o.o. W obu firmach udało się uniknąć zwolnień. Wiceminister Nowak zaznaczyła, że dotąd wypłacono już ponad 86 miliardów złotych na pomoc przedsiębiorcom z całej Polski. Dzięki temu udało się ochronić prawie 5 milionów miejsc pracy.

– Dzięki kolejnym spotkaniom z przedsiębiorcami w całej Polsce możemy przekonać się, że wsparcie w ramach m.in. tarczy antykryzysowej to realna i naprawdę potrzebna pomoc. To, że tarcza działa, to z jednej strony efekt dobrze zaprojektowanych narzędzi, a z drugiej – wysiłek urzędów odpowiedzialnych za realizacje tarczy – mówiła wiceminister Alina Nowak. Jak dodaje, przedsiębiorcy są zgodni: to bardzo ważne, że wsparcie trafia do nich szybko.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu różnych instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej, finansowej i pomocowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już ok. 86,8 mld zł. Sama tarcza antykryzysowa to już ponad 26 mld zł.
W województwie warmińsko-mazurskim łączna kwota wsparcia osiągnęła poziom ok. 2,6 mld zł. Tarcza antykryzysowa to przeszło 900 mln zł.
Przeznaczono:
• 306,6 mln zł na dofinansowanie do wynagrodzeń ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Europejskiego Funduszu Społecznego na ochronę blisko 70 tys. miejsc pracy;
• Ok. 270,5 mln złotych przyznanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców;
• Świadczenia postojowe w kwocie ponad 97 mln zł, które trafiły do przeszło 49 tys. osób;
• Zwolnienie ze składek ZUS na kwotę 226 mln zł.

Według szacunków rządu wartość wsparcia oferowanego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej wyniesie ponad 312 miliardów złotych.

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...