fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 6 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza antykryzysowa to już ponad 900 mln zł na pomoc dla firm i ochronę miejsc pracy na Warmii i Mazurach. To nie tylko liczby, to realne wsparcie – mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej w Działdowie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak.

Podczas wizyty w województwie warmińsko-mazurskim wiceminister Alina Nowak odwiedziła Działdowo i Dobre Miasto, gdzie spotkała się m.in. z przedstawicielami firm Dekorglass Działdowo S.A. oraz DFM Sp. z o.o. W obu firmach udało się uniknąć zwolnień. Wiceminister Nowak zaznaczyła, że dotąd wypłacono już ponad 86 miliardów złotych na pomoc przedsiębiorcom z całej Polski. Dzięki temu udało się ochronić prawie 5 milionów miejsc pracy.

– Dzięki kolejnym spotkaniom z przedsiębiorcami w całej Polsce możemy przekonać się, że wsparcie w ramach m.in. tarczy antykryzysowej to realna i naprawdę potrzebna pomoc. To, że tarcza działa, to z jednej strony efekt dobrze zaprojektowanych narzędzi, a z drugiej – wysiłek urzędów odpowiedzialnych za realizacje tarczy – mówiła wiceminister Alina Nowak. Jak dodaje, przedsiębiorcy są zgodni: to bardzo ważne, że wsparcie trafia do nich szybko.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że z tytułu różnych instrumentów wsparcia przewidzianych w tarczy antykryzysowej, finansowej i pomocowej do przedsiębiorców w całej Polsce trafiło już ok. 86,8 mld zł. Sama tarcza antykryzysowa to już ponad 26 mld zł.
W województwie warmińsko-mazurskim łączna kwota wsparcia osiągnęła poziom ok. 2,6 mld zł. Tarcza antykryzysowa to przeszło 900 mln zł.
Przeznaczono:
• 306,6 mln zł na dofinansowanie do wynagrodzeń ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Europejskiego Funduszu Społecznego na ochronę blisko 70 tys. miejsc pracy;
• Ok. 270,5 mln złotych przyznanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców;
• Świadczenia postojowe w kwocie ponad 97 mln zł, które trafiły do przeszło 49 tys. osób;
• Zwolnienie ze składek ZUS na kwotę 226 mln zł.

Według szacunków rządu wartość wsparcia oferowanego w ramach Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej wyniesie ponad 312 miliardów złotych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...