fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 3 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pijany bez prawa jazdy zasnął za kierownicą i uderzył w radiowóz

Policjanci z Elbląga zatrzymali 44-latka, który w stanie nietrzeźwym zasnął za kierownicą podczas jazdy i spowodował kolizję z radiowozem. „Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami” – podała we wtorek policja.

Jak poinformował Jakub Sawicki z policji w Elblągu, o pijanym kierowcy volkswagena polo jadącym ul. Dolną od strony elbląskiej starówki zaalarmowali zaniepokojeni mieszkańcy, którzy zadzwonili pod numer 112.

Na miejsce jako pierwszy przyjechał patrol prewencji. Policjanci zagrodzili pijanemu kierowcy jezdnię, ustawiając na ulicy oznakowany radiowóz z włączonymi światłami uprzywilejowania.

„Kierujący nie reagował wcześniej na polecenia zatrzymania się. Nie mógł zareagować, bo miał zamknięte oczy. Był tak pijany, że zasnął w trakcie jazdy i w rezultacie uderzył w radiowóz. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń” – relacjonował Sawicki.

Według funkcjonariuszy, kierowca po przebudzeniu był bardzo agresywny. Potrzebne były kajdanki. Na podłodze jego samochodu walały się opróżnione butelki po piwie.

Badanie wykazało u mężczyzny dwa promile alkoholu w organizmie. Jak później wyjaśniał, samochód kupił niedawno i „miał zamiar pójść na kurs prawa jazdy”.

„Niestety, w najbliższym czasie nie będzie mógł tego zrobić. Trafił do policyjnej celi i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz spowodowanie kolizji” – zaznaczył policjant.

Zatrzymanemu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...